Вхід
» » Фрази, які не можна говорити дитині!

Фрази, які не можна говорити дитині!

Ми часто вимовляємо такі слова і фрази, про які потім шкодуємо.Особливо в пориві злості. І не важливо кому вони призначаються - ворогу, другу, чоловікові, родичам або дітям. І якщо у дорослих психіка вже сформована, то у дітей вона «як кришталева ваза». Тому дитячі психологи виділили  10 фраз, які не можна говорити дитині  будь-якого віку, навіть найменшому малюкові - нехай він не розуміє слів, але він відчуває інтонацію і ваш емоційний стан.

 

1. У тебе нічого не виходить - дай зроблю я! Ця фраза травмує психіку дитини і заздалегідь програмує його на невдачу. Малюк відчуває себе незграбним і дурним. Наступного разу він побоїться проявляти ініціативу, думаючи що у нього все одно нічого не вийде і мама (тато, бабуся) буде лаятися. Тому навіщо ризикувати?

2. Візьми, тільки заспокойся! Іноді дуже важко вислуховувати істерики дитини і твердо стояти на своєму слові. Особливо якщо в цей момент ви самі в поганому настрої (хворієте, втомилися). Тому вам простіше виконати прохання, тільки нехай дитина заспокоїться. Але, отримавши бажане, малюк швидко зрозуміє, що мама слово «ні» не виконує і всього можна досягти істерикою. Тому будьте готові до того, що наступного разу він буде домагатися довше і сильніше.

3. Ще раз таке побачу - ти у мене отримаєш!  Найчастіше до покарання справа не доходить. Ні мама, ні тато обіцяне не виконують, а дитина буде налякана. Тому не потрібно залякувати малюка, нехай він точно знає, що можна, а що не можна. Визначте межі. В першу чергу для себе. А разове покарання ні до чого доброго не приведе ...

4. Я сказав (а) негайно перестань!  Не розмовляйте з малюком в такому тоні. Адже навіть якщо він не розуміє слів, інтонацію він зрозуміє. Якщо ви зірвалися, то обов'язково вибачтеся. А від таких слів дитина навряд чи заспокоїться, а буде навпаки більше вередувати. Тому користі ця фраза не принесе, а положення посилить.

5. Ти повинен розуміти, що ...  На таку фразу виникає захисна реакція. Дитина знає, що далі буде занудне мораль. Тому вона не слухає вас. І навіть самі правильні і логічні міркування він не сприймає і не зрозуміє.

6. Хлопчики (дівчатка) так себе не ведуть!  Промовляючи цю фразу постійно, ви прищеплює дитині певні стереотипи поведінки. І ставши дорослою, дитина не буде відчувати себе самостійною особистістю і буде комплексувати коли щось «не як у всіх» або «не як у людей».

7. Не переймайся через дурниці!  Якщо для вас це нісенітниця, то чому ви вирішили, що для дитини це теж нісенітниця?! Поставте себе на її місце. Можливо ця іграшка (дія, слово) для нього найважливіша. Відмахуючись від проблеми дитини, ви показуєте, що вам немає до неї справи і ризикуєте втратити його довіру. І в наслідок вже з серйозною проблемою він може до вас і не звернутися.

8. Побережи моє здоров'я!  Багато говорять це занадто часто. А потім виникає ситуація, як у казці про овець і вовка. І коли вам дійсно буде погано, малюк не повірить.

9. Ні, це ми не купимо - грошей немає (дорого)!  Тобто якби у вас було багато грошей, то ви б купили все? Але ж це не так. Тому не вводьте малюка в оману. Тому що ваша фраза сприймається ним саме так. Краще поясніть чому ви не купите - «ця іграшка вже є», «багато солодкого шкідливо» або на край - «важко нести». Нехай він розуміє чому мама відмовила. Постарайтесь відволікти його увагу.

10.  У всіх діти як діти, а ти ...... господнє покарання, нечипура, тюхтій і т.п. Кажуть якщо людині 100 раз сказати що він свиня, то на 101 він захрюкає. Говорячи дитині що він нечипура, тюхтій або бруднуля, очікуйте, що він таким і стане.

Запам'ятайте і усвідомте ці фрази, і постарайтеся звести їх вживання до мінімуму. А краще зовсім виключити їх їх своєю лексики. І удачі вам у спілкуванні з дітьми!

1-09-2013, 17:27
Додав: sofi
Переглядів: 1072
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: