Вхід
» » Як сказати дитині «Ні»

Як сказати дитині «Ні»

Здрастуйте, дорогі друзі! Як навчитися говорити дитині "ні"? Іноді це необхідно. Не дозволяти же все своїй дитині? Про це стаття.

Наші діти дуже потребують того, щоб їх хвалили. І не менше вони потребують, щоб їм у чомусь відмовляли. Як зробити це правильно? Так, щоб дитина не засмутилась і це не вилилося у нього в стрес. Діти повинні дізнатися це слово якомога раніше. Як зробити, щоб слово «ні» принесло результат і користь дитині?

Дитині 1-3 роки.

З самого народження свого чада ми були повністю в його розпорядженні, майже весь час приділяючи своїй крихітці. Вночі вставали, щоб погодувати, заспокоїти. Якщо дитина плаче, носили на руках, тільки б не плакала. Це природно і нормально. І дитині виповнився рік, може пора вчити його новими правилами?

У рік малюк ще дуже малий і часом частенько прокидається вночі і вередує. Заспокойте його, обійміть, заспівайте пісеньку, можна включити приглушене світло. Якщо він не хворий, сидіти поруч не потрібно, заспокоївши його, краще вийти з кімнати. Цим ви дасте зрозуміти, що не будете цілодобово сидіти з ним. Пора привчати його до самостійності. Звичайно, якщо дитина знову заплаче, повернутися до нього необхідно.

Раніше чи пізніше дитина починає ходити ніжками. І тут його починає все цікавити. Тут можуть виявитися небезпечні для нього предмети. Треба пояснювати що можна, а що ні. Кроха ще не все розуміє, застосовуйте не тільки слова, а й міміку і жести для пояснення. Коли починаєте щось забороняти, говорите це впевнено, але ніколи не кричіть.

Дитині від 3 до 6 років.

У цьому віці дитина повинна розуміти, що не завжди буде так, як хоче він. Необхідно встановити певні правила, цим правилам треба буде дотримуватися не тільки дітям, а й вам-батькам.

Самі знаєте, частенько у дитини трапляється істерика. У магазині він просить купити щось, навіть може впасти на підлогу, тільки б ви що-небудь купили і виконали всі його вказівки. Зі свого досвіду можу сказати, що мій старший син просив в магазині щонебудь зі сльозами на очах, проте істерик не влаштовував. А от з боку скільки разів була свідком, коли діти, просячи смачненьке або вподобану іграшку кричали, тупотіли ногами і кидалися в істериці на підлогу. Деякі матусі пояснювали спокійним голосом, що не можуть купити це своєму чаду, а деякі-відтягали дитину від прилавка з дикими криками, а то і застосовуючи рукоприкладство. Ні в якому разі, дорогі матусі не робіть цього, ви нервуєте свою дитину і самі стаєте нервовими і накрученними. Як же бути мамі в такій ситуації? Не реагуйте на крик. Але стежте за тим, щоб малюк не заподіяв собі шкоду. Не піддавайтеся примхам, інакше дитина постійно буде що-небудь вимагати у вас. У першу чергу треба навчити малюка бути терплячим. Скажіть, що зараз ви не можете купити те, що він просить, але коли зможете купите. Або поясніть якось по-іншому.

Коли дитина просить почитати йому книгу, а ви в цей час займаєтеся якимись справами, скажіть, щоб він почекав.

Говоріть рішучим, але спокійним голосом. Пояснюйте простими фразами. Одне заперечення краще замінити на затвердження. Використовуйте в розмові з дитиною форму «ми» замість «ти».Наприклад: »Ми не можемо купити тобі сьогодні ляльку». Цими словами ви покажете дитині, що і вам доводиться від чогось відмовлятися.

Дитині 7-10 років.

У 7 років дитина йде в школу і поступово починає віддалятися від мами. Для неї тепер дуже важлива думка інших людей, її друзів. Думка друзів деколи для нього важливіше, ніж думка батьків.

Якщо дитина вередує в такому віці, ви повинні чинити так, щоб дитина бачила, що все, що ви говорите продиктоване любов'ю і турботою. Уникайте категоричних фраз. Не забувайте, що приймати рішення може кожен, тільки по-різному. Дитина-рідше, дорослий-частіше.

Частенько дитина говорить: »А ось в іншій родині моєму другові дозволяють лягати пізно». Тут не втягніть себе в його гру.

Скажіть дитині, що якщо він не виспиться, то на уроках йому буде важко зосередитися і вчитися. Тоді дитина не зможе вами маніпулювати.

У молодшому шкільному віці діти часто хочуть мати речі, які бачать у своїх друзів і знайомих. Тут вони починають умовляти маму купити йому це. Але, якщо ви не збираєтеся купувати дитині цю річ, ви повинні йому докладно пояснити чому. Дитина може просити наприклад телефон, хоча телефон вже є у нього. Поясніть, що у дитини вже є телефон і він ще цілком хороший, а у вас гроші повинні піти на якісь витрати і важливі речі.

Якщо ввечері ви не хочете відпускати дитину на свято, поясніть, що вдень відпустите, а в пізній час - ні. Скажіть, що турбуєтеся за нього.

Пам'ятайте, що ви встановили правила, які повинна виконувати не тільки дитина, але й ви. Якщо ви самі їх порушили, то поясніть дитині чому і вибачтеся. А якщо дитина помітить, що ви не надаєте значення сказаного, то не буде приймати ваші слова серйозно і заборони в тому ж числі.

Дитині 12-16 років.

У підлітковому віці відмова часто не спрацьовує. Дитина всіма шляхами спробує обійти вашу заборону. Вона може наполегливо стояти на своєму, ходити з незадоволеним обличчям і чекати, що ви їй дозволите. Але це сигнал того, що він думає, що за мамою остаточне рішення. Якщо він  кілька разів не послухається вас, то ви можете втратити контроль за своєю дитиною. Кожне рішення обговорюйте разом.

Якщо підліток йде ввечері гуляти, встановлюйте час, коли він повинен повернутися.

Якщо дитина збирається в якусь поїздку з класом, то вона повинна попередити заздалегідь, інакше ви можете сказати «ні». І він повинен знати про це.

Якщо ви поміняли яке-небудь своє рішення, не соромтеся сказати про це дитині. Не бійтеся своїх помилок, краще вчасно їх визнати і виправити.

І в закінченні статті хочу сказати, що діти, яким батьки дозволяють все, не відчувають себе щасливими і не відчувають себе в безпеці. Це факт. У цьому випадку вони стають агресивними і провокують батьків до реакції, щоб перевірити, чи є хтось, хто захистить їх і підтримає.

4-09-2013, 09:04
Додав: sofi
Переглядів: 823
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: