Вхід
» » Які харчові добавки шкідливі для здоров'я дитини?

Які харчові добавки шкідливі для здоров'я дитини?

Велика частина захворювань, що виникають у дітей, наприклад, алергічні реакції, ожиріння, захворювання ШКТ, цукровий діабет і навіть ГРВІ, обумовлені нездоровою їжею. І сьогодні ми поговоримо про те, які продукти заборонено давати дітям і які добавки штучного походження входять до їх складу.

Які харчові добавки шкідливі для здоров'я дитини, харчові добавки в продуктах

М'ясні та ковбасні вироби.

Прийшовши в магазин, можна побачити великий асортимент м'ясних і ковбасних виробів. Проте варто поглянути на вартість м'яса і на ціну вже готової продукції, у багатьох з'являється питання: а чи дійсно це м'ясні продукти? У першу чергу саме на це варто звернути увагу мамам і татам при виборі ковбаси чи сосисок для малюків. Крім цього, м'ясо для фаршу, з якого виготовляють ковбасу, заздалегідь піддається технологічній обробці і позбавляється свого природного відтінку і стає сірим. З цієї причини для того щоб фарш мав привабливий і більш природний вигляд, в нього додають речовини, які допомагають надати йому рожевий відтінок, що викликає апетит.

Які харчові добавки шкідливі для здоров'я дитини, харчові добавки в ковбасних виробах

До таких речовин зараховуються нітрат натрію - Е251, нітрат калію - Е252, а також нітрит натрію - Е250. Саме ці добавки зустрічаються в копчених продуктах і застосовуються в сироварінні.

Мікрофлора кишечника дитини під впливом таких штучних добавок порушується набагато швидше, ніж у дорослої людини. А нітрати під впливом флори кишечника часто перетворюються в нітрити. Наявність великої кількості нітритів в організмі дитини може спровокувати небезпечне харчове отруєння. З цієї причини навіть школярам, ​​у яких спостерігається дисбактеріоз або інше захворювання органів травлення, фахівці не радять пропонувати ковбасні вироби.

Копчені продукти.

Коптильний дим включає до свого складу всілякі речовини, які уберігають продукти від впливу бактерій. Але смоли, що містяться в димі, негативно впливають на організм. Багато виробників знайшли більш сучасний спосіб отримання копчених продуктів, який знижує цю небезпеку до мінімуму.

http://www.dreamstime.com/-image18978968

Тепер замість димового копчення використовують коптильні апарати. Але вони теж не ідеальні, оскільки включають такі компоненти, як оцтова кислота, феноли, а також формальдегід. Саме тому дієтологи забороняють дітям їсти копченості.

Консервовані продукти.

На сьогоднішній день деякі різновиди антибіотиків використовуються не тільки для лікування тих чи інших захворювань, але і в харчовій індустрії як захисних засобів від швидкого псування. Антибіотики додаються при консервуванні горошку, томатів, кольорової капусти і картоплі.

8

Під впливом цих медичних препаратів, які потрапляють в організм разом з продуктами, порушується природний баланс мікроорганізмів, що знаходяться в травному тракті. Тому батьки повинні обмежити споживання малюками таких продуктів. Єдиним винятком є ​​консерви, призначені для дитячого харчування.

Фастфуд та кулінарні вироби.

Найвідомішою сучасною штучною добавкою є глутамінова кислота або Е620 та її солі, представлені глутаматом натрію - Е621. Вона покращує смакові властивості багатьох продуктів, відновлює властивості, які стали зникати в процесі зберігання.

bolnoj-rebenok

Крім того вона активізує закінчення рецепторів, що відповідають за смак, в результаті чого виникає відчуття ситості. Дієтологи рекомендують не перевищувати добову дозу, яка для підлітків становить близько 0,5 г.

Напої з газом, чіпси, солодощі та сухі сніданки.

У солодкі напої з газом і цукерки часто додають барвники, які є причиною дитячої гіперактивності. Крім цього газовані напої містять у своєму складі ортофосфорну кислоту, яка провокує невеликі опіки шлунка. А надмірна кількість цукру в них негативно впливає на стан зубів дитини, викликаючи карієс.

Які харчові добавки шкідливі для здоров'я дитини, хлопчик п'є газований напій

Багато виробників замість цукру використовують в таких продуктах штучні замінники, однак не викликають небезпеку лише лактоза, глюкоза, солодовий екстракт и фруктозаА ось ізомальт, цикламат і аспар дуже шкідливі для дитячого організму.

Багато цукру і ароматизаторів додають і в сухі сніданки, тому дієтологи не рекомендують давати їх малюкам. Краще замінити їх вівсяною кашею або молочними кашами.

Які харчові добавки шкідливі для здоров'я дитини, цукерки і чіпси

Вживання чіпсів може викликати ожиріння, а також захворювання, що зачіпають кровоносну систему.

Батьки повинні стежити за раціоном дітей, вибираючи тільки природні продукти високої якості. Тільки в цьому випадку дитина буде добре себе почувати і нормально розвиватися.

29-06-2014, 16:55
Додав: sofi
Переглядів: 869
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: