Вхід
» » Харчування дитини до року

Харчування дитини до року

Правильне харчування малюків не тільки забезпечує маленький організм всіма необхідними білками, жирами, вуглеводами, вітамінами і мікроелементами, але також впливає на смакові, нюхові та інші рецептори. 

Важливість грудного вигодовування

Численні дослідження останніх років доводять, що грудне молоко слід визнати «золотим» стандартом при вигодовуванні дитини. Чому ж грудне вигодовування так важливо?

 

  1. Грудне молоко забезпечує організм необхідними речовинами.
  2. Воно сприяє своєчасному росту і фізичному розвитку.
  3. Попереджає різні інфекційні захворювання.
  4. Сприяє профілактиці алергії.
  5. Зміцнює психо-емоційний зв'язок між мамою і дитиною.


Годування малюка грудьми починається відразу в родовому залі протягом півгодини після неускладнених пологів. У сучасній медицині немає жорсткого регламенту щодо інтервалів грудного годування. Найбільш фізіологічним вважається режим «вільного вигодовування» або годування на вимогу, що сприяє повноцінній лактації.

Режим «вільного вигодовування» передбачає, що мама прикладає дитину до грудей стільки разів і в той час, коли малюк потребує, в тому числі вночі. Однак при цьому слід пам'ятати, що коли закінчиться період адаптації (приблизно через місяць), подальше занадто часте прикладання дитини до грудей при найменшому неспокої може призвести до його перегодовування. У зв'язку з цим мама повинна чітко стежити за мімікою і поведінкою свого малюка і навчитися орієнтуватися в його поведінці: крихітка хоче їсти або у нього кишкова коліка, а може йому просто необхідна додаткова увага. 

Як зрозуміти, що дитині не вистачає молока

Обов'язково слід звернути увагу на наступні ознаки. Занепокоєння або крик під час або відразу після годування, говорять про те, що дитині не вистачає молока. Про якийсь дискомфорт для дитини говорить також її часте вимога прикладання до грудей. Як і занадто велика кількість смоктальних, але відсутність ковтальних рухів. Ще такі ознаки як так званий «голодний» крик, неспокійний сон, рідкі убогі випорожнення, відсутність або недостача збільшення маси тіла, рідке сечовипускання (менше 6 разів на добу).


Якщо ви помітили за своїм малюком які-небудь з перерахованих вище ознак, слід негайно звернутися до лікаря або консультанта по грудному вигодовуванню, які допоможуть у всьому розібратися.
 

Трохи про суміші

Грудне молоко повністю задовольняє потреби малюка в основних поживних речовинах до 4 - 6 місяців життя. Однак існує певна група дітей, які з тих чи інших причин не можуть вигодовуватися грудним молоком: хвороба матері або дитини, згасання лактації, неефективність заходів з її відновлення і багато іншого. У такій ситуації на допомогу приходять замінники жіночого молока або штучні молочні суміші. Сьогодні в штучному вигодовуванні дітей перевага віддається сучасним адаптованим молочним сумішам, які за своїм складом максимально наближені до грудного молока. Всі адаптовані суміші поділяються на кілька видів:

 

  1. «стартові» або «початкові» - для дітей перших шести місяців життя;
  2. «наступні» - для дітей другого півріччя життя;
  3. суміші від 0 до 12 місяців» застосовуються протягом усього року життя, які використовуються при неможливості здійснення наступності між «стартовими» і «наступними» сумішами.


Крім звичайних прісних адаптованих сумішей у харчуванні дітей до року стали широко використовуватися адаптовані кисломолочні суміші, які можуть вводитися в меню малюка з перших тижнів життя. Такі суміші показано дітям з порушеннями травлення. Використовувати їх бажано в комбінації з прісною сумішшю того ж виробника (у співвідношенні два до одного, один до одного).

Однак, незважаючи на всі переваги грудного вигодовування, в певному віці дитина починає потребувати доповнення раціону харчовими речовинами, одержуваними з прикормом. 

Що таке прикорм?

Прикорм - це рідка або тверда їжа, крім грудного молока і сумішей, як тваринного, так і рослинного походження, яка доповнює раціон дитини харчовими речовинами, відсутніми в грудному молоці. Наприклад, рослинними білками, жирами, харчовими волокнами, а також вітамінами і мінералами, потреба в яких з віком збільшується.


Як зрозуміти, що дитина готова до вживання нових продуктів або страв? Спочатку у малюка зникає рефлекс виштовхування їжі язиком при наявності добре скоординованого рефлексу проковтування. Ще малюк починає проявляти готовність до жувальних рухів. Ще у малюка до цього часу прорізалися або прорізаються зубки. Малюк впевнено, і бажано самостійно, сидить.

Ще зрозуміти, що дитину потрібно підгодовувати можна по її емоційному відношенню до їжі, що виражає сама дитина: якщо вона наситилася, то відвертається або відсуває ложку й тарілку рукою, а якщо голодна - тягнеться до неї. Остання, але не за важливістю, ознака - зрілість функцій шлунково-кишкового тракту, достатня для засвоєння невеликої кількості прикорму без розладів травлення і алергічних реакцій на продукти.
 

29-06-2014, 18:02
Додав: sofi
Переглядів: 456
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: