Вхід
» » Як привчити дитину до порядку

Як привчити дитину до порядку

Як виростити-дочки-справжню господиню

Кожна мама в міру своїх сил бореться з цим «злом»: розкидані по квартирі звірятка і ляльки, вічно потрапляють під ноги фломастери, фігурки з кіндер-сюрпризів в найнесподіваніших місцях... Тільки розкладнш все по місцях, поки чадо спить, як менше ніж за півдня всі горизонтальні поверхні у квартирі, включаючи підлогу, знову зайняті.
У всіх мам рано чи пізно виникає питання, чи можливо привчити дитину до порядку!

 

63cee_20819182H386059

Будуємо будиночки
Якщо ви хочете привчити дитину до порядку, змиріться з тим, що під іграшки вам все одно доведеться виділити якийсь простір. Гарне місце для зберігання - висувні ящики комода або полиці шафи, якщо дитина вже досить велика, щоб не прищемити пальчики. Є всілякі м'які полиці і секції для зберігання, які можна підвісити в будь-якому місці.
Дитині дуже мало двох або трьох діжок, коробок. В яких живуть всі його іграшки починаючи від габаритних «пухнастиків» і закінчуючи дріб'язковими фігурками - фей, солдатиків, тварин, лялечок. Природно ці речі розкидаються відразу всі, з аргументами «мені потрібна була лялька, а вона була на самому дні скрині»!
Щоб привчити дитину до порядку, краще виділити їй декілька нижніх полиць шафи і пустити в хід коробки з-під взуття, солодощів і т.д. Дайте можливість дитині самій розкласти дрібниці по коробках, розставити іграшки в тому порядку, в якому їй подобається. Таким чином іграшки і коробки будуть знаходиться в одному місці, а ваше чадо буде пишається своєю самостійністю!

Chores-Rachael
Подаємо приклад і закріплюємо навички
Як би банально це не звучало, дитина повинна постійно спостерігати порядок навколо себе, щоб у неї виробилися певні навички. Звертайте її увагу на те, чому ви акуратно вішаєте одяг в шафу, чому після їжі посуд треба помити і поставити в сушарку, а стіл протерти. Пояснюйте, чому має бути так, а не інакше.
Привчити дитину до порядку, не залучаючи її до домашньої роботи, неможливо. Найменших можна попросити акуратно скласти свої черевички в передпокої, допомогти мамі скласти брудну білизну в пральну машину. Старші діти можуть помити за собою кухлі та ложки, полити квіти, протерти пил.
Ідеальний варіант - коли в регулярному наведенні порядку беруть участь всі члени сім'ї і це стає традицією.

1
Підключаємо фантазію
Якщо ж ваша дитина - вже сформована особистість з характером, а навичок господарності у неї негусто, пропонуємо кілька ненудних варіантів, як привчити дитину до порядку, на ваш вибір:
Спосіб для хлопчиків. Ви - командир. Віддавайте накази «протерти пил», «прибрати», вимагайте, щоб вам доповідали по формі про виконання наказу. Привласнюйте чергові та позачергові військові звання за систематичне виконання наказів.
Спосіб для всіх. Видаємо кожному члену сім'ї, включаючи дитину, список справ по дому. Щоб привчити дитину до порядку максимально безболісно, чергуйте у списку прості і легкі справи зі справами складнішими. Влаштуйте змагання, хто швидше виконає і викреслить всі свої справи зі списку.
Ще один універсальний спосіб. Зробіть табличку: 1 миття посуду = 15 хвилин гри на комп'ютері, витирання пилу у всій квартирі = 1 мультик, прибирання у всіх шафах у своїй кімнаті = похід в кіно всією родиною у вихідні. Зміст таблиці визначаєте ви самі, виходячи із звичаїв вашої родини.
Обговоріть кожен пункт з дитиною, переконайте її в тому, що це справедливо: попрацював, зробив свій внесок у ведення спільного господарства - отримав винагороду.

184125_404143
Привчити дитину до порядку нескладно, будьте послідовні і терплячі, не забувайте відзначати її досягнення і хвалити!

7-07-2014, 12:36
Додав: sofi
Переглядів: 432
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: