Вхід
» » Правила виховання дітей раннього віку: якщо дитина - інтроверт

Правила виховання дітей раннього віку: якщо дитина - інтроверт

Прийнято вважати, що найбільшу кількість проблем батькам і вихователям доставляють активні діти, не здатні «і п'яти хвилин всидіти на одному місці». Це не дивно - за такими малюками дійсно потрібне око та око, інакше вони обов'язково потраплять у халепу.

правила виховання дітей раннього віку, програма виховання і навчання дітей, програма виховання дитини, процес виховання дітей, системи виховання дітей, стилі виховання дітей

Однак процес виховання дітей-інтровертів, тихих і спокійних, часом доставляє проблем не менше, ніж виховання гіперактивних пустунів. Більш того, помилки, допущені при вихованні таких дітей, можуть обернутися серйозними проблемами, аж до появи розладів аутистичного спектру.

 

Для початку слід розібратися, що ж це таке - інтроверт . Давайте подивимося, як розшифровує це поняття тлумачний словник: «Інтроверт - це той, хто зосереджений на власному внутрішньому світі, не схильний до спілкування і насилу встановлює контакти з навколишнім світом».

Ємне визначення. Єдине, чого йому не вистачає, так це відповіді на питання - а чому, власне, інтроверт не схильний до спілкування? Чому контакт з навколишнім світом викликає в нього труднощі? Адже без повноцінної відповіді на ці питання неможливо правильно підібрати програму виховання і навчання дітей-інтровертів.

Знайти точні відповіді на ці питання допомагає системно-векторна психологія Юрія Бурлана - наука, що вивчає психічне несвідоме людини.

Дитина-інтроверт - по ту сторону барабанної перетинки

Замислений, не по-дитячому серйозний, любить посидіти на самоті - саме такою нам здається дитина, ерогенною (особливо чутливою) зоною якої є барабанна перетинка. Природа наділила цих дітей особливо чутливим слухом - і потужним абстрактним інтелектом, здатним генерувати ідеї. Саме дітей із звуковим вектором (термін системно-векторної психології) часто вважають вундеркіндами - вони нерідко демонструють дуже високі інтелектуальні здібності.

правила виховання дітей раннього віку

Втім, через відчуженості звуковика від зовнішнього світу у оточуючих іноді складається враження його розумової відсталості. Звукова дитина може почати пізно розмовляти, дуже часто відповідає запитанням на запитання: «А? Що? Я? », Внаслідок чого створюється враження, що вона не знає відповіді.

Насправді, перепитуючи, звуковик виграє час, необхідний їй на занурення у внутрішній світ, усвідомлення питання і пошук відповіді на нього, і подальше повернення в навколишній світ. Причому сама відповідь знаходиться практично миттєво - час звуковику необхідний на «подорож» між внутрішнім і зовнішнім світом, розділеними чутливою ​​барабанною перетинкою.

Звуковики з самого раннього дитинства задаються дуже серйозними питаннями - адже вони народжені для пошуку сенсу життя, для самопізнання в самому глобальному сенсі слова. «Хто я?», «А навіщо ми живемо?», «Чому небо - блакитне?» - Маленький звуковичок задається питаннями, на які навіть дорослі не завжди в змозі відповісти.

Правила виховання дітей раннього віку зі звуковим вектором

Процес виховання дітей-звуковиків має ряд важливих особливостей. Виховуючи звуковика, не варто забувати про те, що саме від стилю виховання залежить, чи виросте ваша дитина талановитим вченим, програмістом, музикантом, або ж не зможе реалізувати свій величезний, в потенціалі, абстрактний інтелект і страждатиме від депресій та суїцидальних думок. При постійному стресі звукового вектора у дитини можливі навіть прояви аутизму і шизофренії.

дитина-інтроверт

Надмірний вплив на надчутливу барабанну перетинку маленького звуковичка - шумом, криками та іншими дратівливими факторами - призводить до того, що в організмі включається система самозахисту, яка, намагаючись знизити агресивне навантаження на чутливий сенсор, «перепалює» нейронні зв'язки. Це не завжди викликає зниження слуху в загальноприйнятому сенсі слова, але значно ускладнює процес засвоєння інформації, що надходить через вухо. Дитина перестає диференціювати смисли в повному обсязі. Вона чує - але не завжди розуміє сказане.

Тому перше правило виховання дітей раннього віку, наділених властивостями звукового вектора - це НІЯКИХ криків. Пам'ятайте, крик і підвищений шум змушують вашу дитину відгороджуватися від дратівливих звуків, йти всередину себе, аж до повної втрати контактності з навколишнім світом.

А чому кричимо? Так по-іншому ж «не реагує»... А тут крикнув прямо у вухо - хоч якась реакція, нехай навіть переляк і сльози...

Давайте звуковику можливість побути в тиші і самотності - вслухаючись у тишу, звуковик розвиває свій інтелект, нарощує нейронні зв'язки. В ідеалі його кімната повинна бути звукоізольованою - щоб нічого не заважало його зосередженню, і ваш потенційний геній не здригався від скрипу дверей чи дзвону посуду.

В той же час дитині зі звуковим вектором потрібно ненав'язливо допомагати «виходити назовні», тобто захопити дитину речами, несучими звукові сенси, наприклад, музикою, фізикою, астрономією. Не варто забувати і про досягнення прогресу - комп'ютерні технології дають широкі можливості для реалізації властивостей звукового вектора. Потрібно тільки направити енергію дитини в потрібне русло, інакше звуковичок може стати жертвою комп'ютерної залежності.

Правила виховання дітей раннього віку та набір векторів

Оцінка «дитина-інтроверт» - досить суб'єктивна. Вона у великій мірі залежить від темпераменту людини, що оцінює поведінку дитини. Наприклад, рухливим і активним батькам з шкірним вектором інтровертом може здаватися, спокійна, але злегка повільна дитина з анальним вектором. А в тому випадку, якщо шкірні батьки виховують анально-звукову дитину (подвійного інтроверта), нерідко ставиться питання про нормальність його розвитку.

правила виховання дітей раннього віку

Основною помилкою в такій ситуації стають спроби розвинути у дитини властивості, що не закладені у ній спочатку. Вважаючи, що «загальмованість» буде їй заважати реалізуватися в житті, батьки, з найкращих спонукань, намагаються «розбуркати» дитину всіма можливими способами, постійно її підганяють, часто не даючи закінчити почате...

Подібна система виховання анально-звукової дитини-інтроверта породжує величезну кількість проблем - починаючи від заїкання і хронічних запорів і закінчуючи самими різними проявами розладу аутистичного спектру. Дитина, отримуючи надмірний тиск ззовні, замикається у своїй «мушлі» і несвідомо відмовляється вступати в контакт із зовнішнім світом.

В той же час така дитина, розвиваючись в сприятливій доброзичливій атмосфері, в комфортному для неї темпі життя, стає старанним учнем, без особливих зусиль освоюючи шкільну програму. Як правило, ці діти демонструють значні успіхи у вивченні іноземних мов - їх вроджені властивості дозволяють їм без особливих зусиль стати поліглотами.

Правила виховання дітей раннього віку. Інтроверт - екстраверт..?

Ваша дитина ставить вас в глухий кут і ви ніяк не можете зрозуміти, хто вона - інтроверт або екстраверт? Та й як тут зрозуміти, якщо сьогодні вона - відчайдух невгамовна, бігає по дахах і лазить по деревах, вічно оточена друзями. А через мить немов підмінили дитину - вона замикається в собі, сидить у своїй кімнаті, відгородившись від усіх навушниками, в яких гримить важка музика або втупившись у монітор комп'ютера - 100% інтроверт...

правила виховання дітей раннього віку

Зіткнулися з цією проблемою і ніяк не можете підібрати програму виховання дитини? Більш того, вам здається, що ваша дитина - некерована, а фахівці ставлять діагноз «гіперактивний»?

Не поспішайте напихати її таблетками і уколами. Швидше за все, ваша дитина наділена властивостями двох домінантних векторів, які уживаються в одній людині, не змішуючись - уретрального і звукового. Втім, аналогічний сценарій може спостерігатися при шкірно-звуковій зв'язці векторів.

Процес виховання такої дитини ускладнений тим, що подібне поєднання векторів зустрічається досить рідко. Виховання уретральника - велика відповідальність, адже у вашій сім'ї росте потенційний вождь. Кращий стиль виховання дітей з уретральним вектором - це бути при такій дитині регентом, немов при царевичі. І не хвилюйтеся - таке ставлення її НЕ розпестять, уретральні діти мають вроджене почуття відповідальності.

І в той же час слід враховувати особливості звукового вектора і давати такій дитині час від часу побути в тиші і самотності...

Внутрішній світ кожної дитини - це унікальний Всесвіт, який живе за своїми особливими законами. Нерозуміння цих законів прирікає нас на відсутність взаєморозуміння і неминучі помилки у виховному процесі, ціною яких може стати щастя вашої дитини...

Системний психоаналіз дозволяє вибрати таку систему виховання дітей, яка сприяє всебічному розвитку властивостей, закладених в них природою.

19-09-2014, 11:51
Додав: eva
Переглядів: 595
Рейтинг:
  
.
Коментарі 1
_Анастасія_ 24 лютого 2015 17:57
Гарний стаття! До речі, багато і так само цікаво про це пише у 4-ому номері друкованого україномовного журналу Експеримент
Цитувати          1
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: