Вхід
» » Конфлікти зміцнюють міцність сімейних уз?

Конфлікти зміцнюють міцність сімейних уз?

Ми завжди шукаємо людину, яка у чомусь нас доповнює. У цьому немає нічого нового. Ще в Старому Завіті говориться, що ідеальний чоловік або дружина завжди "корисний проти". Як близька людина може бути корисним, якщо він проти вас, скажете ви? Чоловік (дружина) корисний тому, що він (вона) оскаржують аргументи дружини (чоловіка), він (вона) може почати обговорення проблеми до її виникнення і таким чином збагатити її рішення і зміцнити подружні стосунки.

Ми шукаємо когось, хто буде доповнювати наші аргументи, вказуючи на їх слабкі місця. Завдяки врахованих критичних зауважень аргумент стає сильнішим.

Це можливо тільки за наявності взаємної довіри.

Конфлікт не руйнує шлюб.  Шлюб руйнує не те, за що ми боремося, а те, як ми боремося.

Так, дослідники з Єльського університету спостерігали за групою спеціально відібраних подружніх пар в перебігу багатьох років. Мета дослідження полягала у визначенні особистісних характеристик, що дозволяють передбачити міцність сімейних уз. Виявилося. що не існує особистих характеристик, що дозволяють передбачити, який подружній союз збережеться.

Замість цього дослідники встановили, що передбачити міцність шлюбу дозволяє не відмінності особистих якостей, а те, як подружжя справляються з цими відмінностями. Це якраз говорить про те, як наш індивідуум реагує на мінливу навколо його ситуацію, психологічну в тому числі. А реакція нашого організму, як ми вже знаємо, закладена в нашому конституціональному типі, і знаючи його можна передбачити, чим конфлікт закінчитися взагалі.

В цілому ж, впоратися з нашими розходженнями допомагає саме взаємна повага, то є любов.

Консультанти з питань шлюбу також кажуть, що зазвичай люди розлучаються з тих же причин, за якими вони раніше вступили в шлюб.

Нас приваблюють відмінності, а не схожості. Так як ми знаємо про свою недосконалість, то часто вибираємо собі в супутники життя людину, сильну в тому, в чому ми самі слабкі.

Це виглядає чудово до того, як ми вступаємо в шлюб, але що відбувається потім? Відмінності, які спочатку виглядали так привабливо, пізніше починають створювати проблеми. Одна людина повільна, а інший швидка, один експресивний, а інший пасивний.

Ще одним джерелом конфліктів, особливо в сучасних сім'ях, виявляється протиріччя інтересів працюючого подружжя. Те, що буде зручно для одного, може ущемляти інтереси іншого.

Пари зараз не повинні мріяти про утопічний шлюб, що протікає без конфліктів. Слід очікувати конфліктів і отримувати з них користь, не ховати голову в пісок з надією, що все розсмокчеться і не впадати в депресію.

Для деяких сімейних пар конфлікт виявляється джерелом зміцнення відносин. Секс приносить велике задоволення після боротьби. Такі подружжя після конфлікту стають ближчими один одному.

В інших же парах після кожного конфлікту подружжя все більше віддаляються один від одного. У чому ж причина такої відмінності? Вона полягає не в змісті конфлікту, а в тому, як подружжя справляються з ним.

Часом, забувається, навіть, через що суперечка виникла, чи не так? Але не забудеться, як він протікав. Згадуючи про цей конфлікт, ви будете відчувати неприємні відчуття. Що ви не забудете ніколи, так це те, чи можете ви довіряти цій людині або відчувати до нього повагу.

Саме взаємна довіра і повага роблять конфлікт конструктивним чи деструктивним.

Я хочу дати вам пораду: щоразу, коли ви не погоджуєтеся з кимось, приділяйте більше уваги тому, як ви висловлюєте незгоду, а не тому, що складає його суть.

Будьте позитивні, доброзичливі і тоді весь світ вам підкориться!

4-09-2013, 17:45
Додав: sofi
Переглядів: 725
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: