Вхід

Річниці весілля

Сумуєте, що прийшла пора знімати весільне плаття і більше ніколи не доведеться пережити всі ці непередавані емоції найважливішого для жінки весільного дня? Рано чи пізно він підійде до кінця, однак, не варто засмучуватися, вас і вашу другу половинку чекає ще безліч приємних моментів під час святкування річниці весілля.

Таких святкових і навіть, якщо сімейне життя склалося успішно, ювілейних дат досить багато. Про те, як називаються річниці весіль, а у кожної з них своя оригінальна назва, коли і чому їх прийнято святкувати, а також які подарунки дарувати подружжю, ми поговоримо сьогодні.

Відзначати річниці весіль стали досить давно. Ще в середньовічній Німеччині безпосередньо на самому весіллі були присутні тільки близькі родичі, а ось вже через два тижні молодята знову накривали, на цей раз, на свято запрошувалися друзі. 

Через рік, вже звикнувши один до одного і набравшися досвіду в сімейному житті, чоловік і дружина звали на святкування в честь весілля своїх хороших знайомих, а ще через пару років - нових друзів і далеких родичів.

В Європі визначилися з назвами і почали відзначати річниці весіль порівняно недавно - в XIХ столітті. Спочатку святкування влаштовували тільки знатні і багаті сім'ї, яким потрібно було чимось зайняти і розважити себе. Надалі традиція прижилася, полюбилася простим людям і стала звичним явищем.

Сучасні сімейні пари відзначають цілу низку святкових весільних дат і ювілеїв, у багатьох з яких історично склалася не одна, а дві і більше назви. Кілька назв також можна пояснити і географічними відмінностями святкування, так, наприклад, четверта річниця весілля в Німеччині носить назву бурштинової, у США вона шовкова, в Англії фруктова, у Франції квіткова, а в Україні - лляна!

У східних країнах, таких як Японія і Китай, річниці весіль відзначалися відповідно до вчення про нумерологію, в якому розповідалося про вдалі і невдалі дати. Так, згідно цього вчення, річниці весіль, кратні чотирьом, варто відзначати шумно, весело, пишно, запрошуючи друзів і родичів. А ось весільні ювілеї, присвячені 11, 22 і 33 рокам спільного життя, навпаки, рекомендувалося відзначати скромно, не привертаючи зайвої уваги, бажано, щоб чоловік і дружина в цей день якомога більше провели часу наодинці один з одним.

Звичайно, кожен з нас може назвати три найяскравіші весільні річниці, які легко запам'ятовуються: срібну в 25 років подружнього життя; золоту, якщо чоловік і дружина прожили разом цілих 50 років і діамантову, коли чоловік і жінка зберегли любов і розуміння на довгих 60 років. Однак існують і інші, менш відомі, але від цього не втрачають своєї символічності, дати і ювілеї.

Не багато людей знають про те, що відзначаючи день весілля, вони вже святкують свій перший весільний ювілей, адже зелене весілля - це безпосередньо сам день одруження.

Хочете більше святкових днів? Зелене весілля можна відзначати щомісяця в перший рік сімейного життя. Ми думаємо, що це відмінний привід внести в своє спільне життя більше яскравості і щастя. 
Своєрідним символом свята прийнято вважати миртовий вінок, тому дарувати цього дня прийнято букети та гірлянди з квітів, а також кімнатні рослини і деревця в горщиках, в знак того, що гості бажають родині рости і міцніти.

Стеців або марлеве весілля святкується, коли молодята прожили перший рік сімейного життя. Назва весілля з'явилася не випадково, з давніх часів, життя молодих в перший рік після весілля уявлялося тонким, яскравим і хитким, як і сама нетривка ситцева тканина. Перший спільно прожитий рік дав можливість молодій сім'ї краще пізнати один одного, випробувати свої почуття на міцність: разом доводилося будувати побут, долати виникаючі труднощі. Найчастіше ніяких накопичень в молодій сім'ї ще не було, а на ситець не потрібно було багато витрачатися. 

Гості, запрошені на свято, дарували молодій сім'ї ситцеву постільну білизну, одяг, рушники, фіранки, ситцеву тканину на пелюшки для майбутнього первістка. Під час святкування обов'язково запрошувалися батьки, свідки і кращі друзі, відкорковували пляшку шампанського, яку молоді отримали в подарунок на своє весілля, а чоловік і дружина дарували один одному ситцеві хусточки.

Паперовим або скляним весіллям називають другу річницю одруження. Традиційно, назва повна символізму, і папір, і скло досить крихкі речі, які легко можна втратити, розколоти, порвати. Таким чином, підкреслюється, що дворічний стаж сімейного життя хоч і є достатнім календарним терміном, він ще дуже маленький для побудови справжніх міцних відносин. Тому тільки гранична увага подружжя один до одного дозволить зберегти почуття надовго.

Зазвичай у цей день гості дарують подружжю цікаві книги або альбоми, комплект шпалер, скляний посуд, а чоловік і дружина пишуть один одному справжні листи з зізнаннями в коханні.

Шкіряне весілля - це три роки спільного життя подружжя. Така назва річниці є образною і пояснюється тим, що за період, що минув, між чоловіком і дружиною повинно встановитися настільки глибоке взаєморозуміння, щоб вони відчували один одного навіть шкірою. В цей день подружжя повинне обдаровувати одне одного шкіряними виробами: чоловік може подарувати дружині сумочку або туфлі, дружина - ремінь, черевики, туфлі. Гості також приносять подарунки зі шкіри: оригінальна картина, чемодан, прикраса, гаманець або рукавички будуть в цей день як не можна до речі.

Лляне або воскове весілля відзначають після чотирьох років сімейного життя. Льон, більш міцний матеріал, ніж ситець, згідно з повір'ями, до цього часу любов між подружжям зміцніла, а сімейні відносини стали більш міцними.

Обов'язковою прикрасою святкового столу мають бути лляна скатертина і воскові свічки, гостям прийнято дарувати подружжю вироби з льону: рушники, скатертини, простирадла, покривала, одяг.

Дерев'яне весілля - п'ятирічний рубіж сімейного життя. До цього часу відносини між подружжям стали міцними, молоде сімейне дерево розвивається і міцніє. Через п'ять років після весілля подружжя вже може точно сказати: чи підходять вони один одному, чи вийде у них справжня сім'я або деревце сохне, так як його вбивають сімейні бурі. Оскільки деревину використовують як паливо, то в даному випадку дерево приносить в будинок тепло, підтримує сімейне вогнище, підживлює любов, підсилює взаєморозуміння. На дерев'яне весілля гості повинні дарувати подружжю дерев'яні предмети: різьблені шкатулки, прикраси, посуд, предмети інтер'єру, меблі.

Чавунним весіллям відзначається спільно прожиті подружжям шість років. Звичайно, назва вибрана не випадково: в старовину для приготування їжі в печі використовували міцні чавунні горщики, які витримували високі температури. Саме тому чавун став символом міцності сімейних відносин, адже 6 років - солідний термін.

Починаючи з чавунного весілля в сімейні стосунки «вплітається» метал, який з часом, якщо подружжя не втратить взаєморозуміння й любов, покриє срібний і золотий наліт. Також в назві закладена ще одна особливість чавуну: розтікаючись, він може придбати будь-які обриси. Так і з сімейними узами - чоловік і дружина вже навчилися розмовляти, і між парою складаються ті відносини, яких вони самі захочуть.

Цього дня гості дарують подружжю чавунні вироби: посуд, невеликі горщики, решітки для каміну, замки або гантелі.

Цинкове весілля - дивовижний сімейний ювілей, який відзначається через шість з половиною років подружнього життя. Ця дата покликана нагадати чоловікові і дружині про те, що на шлюб, як на оцинкований посуд, треба час від часу наводити глянець.

Мідне весілля відзначають через 7 років після дня одруження. Назву річниці обрано не випадково: до того моменту сім'я, як і метал, вже досить міцна, але це поки не срібло чи золото, що свідчить про те, що шлях до ідеалу ще дуже довгий. Розвалити сім'ю вже практично не можна, зате їй можна додати інші обриси, змінити її форму і образ. Причому відносини подружжя повинні не просто «плавитися», а поступово набирати рівень цінності, стаючи сріблом або золотом, а, в ідеалі, - діамантом.

Оскільки мідь символізує сімейний достаток, в річницю весілля подружжя обдаровувало один одного монетами. Гості можуть дарувати всілякі ковані мідні вироби: кухонне начиння, свічники, жінкам - біжутерію, чоловікам - ремені з мідними пряжками. Ідеальним подарунком на мідне весілля стане підкова, яка символізує достаток, благополуччя, щастя.

Сталеве весілля відзначають по закінченні одинадцяти років з дня одруження. До цього часу сім'я повинна бути настільки міцною, що її основ не можуть похитнути ніякі перипетії і негаразди, адже тепер подружжя пов'язують не тільки почуття, а й спільний дім, господарство, діти.

Хоча сталь є чорним металом, вона, при відповідній обробці, може заблищати як справжній діамант. Так і подружня пара, яка прожила разом одинадцять років і пройшовши через усі випробування, разом переживши хвилини відчаю і радості, і тепер виблискує яскравими фарбами.

На святкування сталевого весілля прийнято запрошувати найближчих і дорогих серцю людей, тих, хто підтримає в будь-яку хвилину, розділить радість і негаразди. На одинадцяту річницю сімейного життя прийнято обдаровувати подружжя виробами із сталі: кухонним начинням, прикрасами, біжутерією, набори каструль і келихів, сковорідки і підноси, кавові і чайні сервізи.

Нікелевою називають дванадцяту річницю подружнього життя. Ювілей свідчить про те, що пройдено і пережито разом дуже багато. При цьому не можна забувати про почуття - потрібно підтримувати в них вогонь, постійно дбати про їх сяйво і чистоту.

Однією з гарних традицій святкування нікелевого весілля стало відвідування церкви, в якій вінчалося подружжя, також чоловік і дружина в супроводі гостей або самі можуть відвідати улюблені місця своїх побачень або місце своєї першої зустрічі.

Вибрати подарунок на таке святкування досить просто, так як в будь-якому магазині є нікелеві предмети всілякого призначення: нікельований посуд, кільця, браслети, кулони, сережки, люстри або свічники, запальнички або портсигари.

Мереживне або конвалієве весілля, святкується після 13-ти років спільного подружнього життя. Назва ювілею є символічною і натякає на те, що сімейні відносини в цей період - дуже тонка субстанція, в чомусь схожа на мережива, і обходитися з ними потрібно дуже дбайливо. На святковий стіл прийнято покласти мереживну скатертину, а подружжя дарує один одному мереживні ажурні вироби. Якщо свято випадає на весну - звичайно супутниками подружжя стають букети з конвалій, які символізують любов і ніжність у відносинах. На святкування мереживного весілля запрошують родичів і найближчих друзів, які можуть піднести подружжю мереживну постільну білизну, серветки або скатертини, одяг з мереживами.

Агатове весілля відзначається через 14 років шлюбного життя. Такий вибір назви символічний: в сімейних стосунках з'являються нові відтінки, а між подружжям зароджуються нові, більш глибокі почуття. Хоча агат є лише напівдорогоцінним камінням, він володіє магічними властивостями і здатний захистити від небезпеки, запобігти зраді, зберегти сімейне щастя.

Зазвичай на агатове весілля запрошують багато гостей, які обдаровують подружжя прикрасами з агатом. Подарунком для жінки стануть сережки, кільця, намиста, чоловіка прикрасить агатова запонка або шпилька для краваток.

Кришталевий ювілей святкують через 15 років після дня одруження. Він уособлює чистоту і ясність у відносинах, свідчить про безмірне щастя двох люблячих сердець, адже справжня любов не тільки чиста як кришталь - вона така ж тендітна. Сімейне щастя і взаєморозуміння можна зруйнувати так само легко, як розбити кришталевий келих.

Оскільки ювілей кришталевий, то і подарунки повинні бути відповідними - виготовленими з кришталю. Робиться це в знак того, щоб сімейні відносини залишалися такими ж чистими і ясними, як гірський кришталь.

16 і 17 років з дня одруження не відзначається, а ось 18-та річниця носить горду назву бірюзового весілля, і це не дарма, адже ще древні перси вважали бірюзу каменем щастя, а араби - каменем, який приносить перемогу.

А значить, якщо чоловік і дружина разом цілих 18 років, вони здобули перемогу над часом, труднощами і негараздами і зберегли свій союз. Найчастіше цю дату відзначають удвох, чоловік і дружина дарують один одному прикраси з бірюзи або речі, інкрустовані бірюзою.

19 років з дня весілля не відзначається, і ось в свої права вступає порцелянове весілля 20 років подружнього життя. Прийнято вважати, що справжні подружні стосунки після 20 спільно прожитих років так само загадкові, як і виготовлення справжнього китайського фарфору. Саме тому потрібно дорожити кожним прожитим моментом, пам'ятаючи про те, що щастя - це фарфор, розбити який може один невірний рух.

Готуючись до порцелянового весілля, чоловік і дружина продумують не тільки меню - стіл обов'язково повиннен прикрашати новий порцеляновий посуд в знак того, що старих сервізів більше немає і не буде. Підібрати подарунок для фарфорового ювілею досить просто: подружжя зрадіє порцеляновій вазі, статуетці, витонченій тарілці або чашці, або ж цілому сервізу.

Хоча після двадцяти років подружнього життя події уповільнюють свій темп, а сімейні відносини стають не найголовнішими «на порядку денному», адже часто в цьому віці подружжя вже піклується про сімейне щастя своїх дітей і здоров'я онуків, традиції святкування річниць весіль залишаються, адже в житті завжди має бути місце для свята.

Через 21 рік з дня весілля, подружжя може відзначити опалове весілля, 22 роки спільного життя вінчає бронзове весілля, зібратися за сімейним столом на честь берилового весілля варто через 23 роки, а усвідомити щастя прожитих років чоловік і дружина зможуть на святкуванні 24-ї річниці, яка величаво називається атласним весіллям.

Срібне весілля святкують через двадцять п'ять років з моменту створення сім'ї. Срібло - красивий, благородний і дуже міцний метал. Двадцятип'ятирічний ювілей сімейного життя говорить про те, що любов не розбилася об підводні камені буднів, а загартувалася і знайшла шляхетні обриси. Це дозволяє кожному з подружжя у цей день з гордістю разом з обручкою, одягти срібне кільце, яке свідчить про міцність союзу.

Як правило, 25-річчя з дня весілля святкується пишно, ювілярам в цей день дарують вироби зі срібла: столові прилади, предмети інтер'єру, вази, срібні ложечки, прикраси. Хочете відійти від традицій? Подаруйте ювілярам справжню іменну срібну монету, випущену до ювілею, вони це заслужили.

І знову день за днем тече подружнє життя: робота, домашні обов'язки, діти і внуки, всім цим живуть сімейні пари. Через рік після срібного весілля чоловік і дружина можуть відсвяткувати 26 років з дня одруження, ця дата називається нефритовим весіллям.

Весіллям червоного дерева називається 27-й ювілей, а ось 28-та річниця з дня весілля не відзначається.

Через 29 років з дня весілля подружжя святкує оксамитове весілля, а попереду у них незабутній ювілей - перлове весілля, яка нагадає про те, що вже цілих 30-ть років вони прожили разом.

Чимось схожі на перли і взаємини двох людей: з року в рік вони ростуть і розвиваються, долають проблеми і конфлікти, загартовуються і стають непереможними. Саме тому через 30 років союз двох людей перетворюється на справжні «перли».

Перлове весілля символізує не просто 30 прожитих років, а справжнє намисто з 30 перлин, пов'язаних однією невидимою ниточкою. Кажуть, що перли живуть близько 50 років, що свідчить про те, що у пари, що прожила разом до цього ювілею, ще багато часу в запасі.

До такого ювілею чоловікові варто подарувати своїй половинці намисто з 30 перлин, а гості можуть подарувати все, що захочуть: прикраси, начиння або дрібнички, призначені для оформлення інтер'єру. Головне, щоб їх колір мав аналог серед природних перлів: білий, чорний, перламутровий, рожевий і т.д.

Проживши разом 31 рік, подружжя відзначає смагляве весілля, 32 і 33 роки спільного життя не відзначається, а 34 річниця носить назву бурштинового весілля.  

32 і 33 роки з дня весілля не відзначається

Коралове весілля святкують через тридцять п'ять років подружнього життя. Як маленькі корали, з'єднуючись утворюють коралові рифи, так і шлюб складається з безлічі днів, які подружжя проводить разом, заповнюючи їх почуттями і утворюючи острів з ім'ям "сім'я".

Після прожитих разом 35 років від романтики і закоханості слідів могло і не залишитися, але сім'я збереглася. Вона міцно тримається на взаємній повазі і турботі один про одного.

Оскільки корали мають червоний відтінок, головною особливістю весілля повинен стати червоний колір, на стіл ставляться червоні витримані напої, що свідчать про міцні відносини між подружжям.

Подарунки на кораловий ювілей можуть бути різними: коралове намисто, червоні троянди, гарне червоне вино, головне, щоб презент був обраний з любов'ю і увагою до подружжя. 

36 років з дня весілля не відзначається, через рік, в 37 років , подружжя святкує муслінове весілля, а ще через 6 місяців, в 37,5 років - алюмінієве, яке говорить про міцність і щастя подружньої пари.  

Через 38 років після одруження чоловік і дружина відзначають ртутне весілля, вважається, що зараз, не дивлячись на вік, подружжя може щось змінити в своєму житті і не варто втрачати такий унікальний шанс, а через рік, в 39 років - святкують крепове.

Рубінове весілля сорокаріччя сімейного життя, щоб прожити такий період в шлюбі і зберегти теплі почуття потрібно володіти численними талантами. За цінністю рубін має місце відразу після алмазів, після ювелірної обробки, камінь легко перероджується в справжню цінність.  

Таку ж шліфовку і огранювання протягом 40 років проходять і сімейні відносини, які до рубінового весілля стають максимально міцними і можуть витримати будь-які випробування, удари і повороти долі.

Вік подружжя, які прожили разом 40 років, варіюється в середньому від 60 до 70 років. Після виходу на пенсію у них все рідше з'являється можливість зустрітися зі своїми близькими: родичами, друзями, колегами, тому організації рубінового весілля варто приділити особливу увагу.

В оформленні приміщення обов'язково слід використовувати відтінки червоного, в меню нехай будуть страви, інгредієнтами яких стануть продукти червоного кольору, червоне вино, десерти з ягід, пиріг з фруктовою начинкою червоного кольору, а подарунками будуть вироби з рубінами.

41-43 річниці весіль не відзначається, проживши в шлюбі 44 роки, чоловік і дружина можуть відсвяткувати топазове весілля, а перейшовши 45-річний рубіж - сапфірове. Назву весілля обумовлено цінністю того часу, який подружжя прожило в мирі та злагоді, не розгубивши взаємоповаги і ніжності один до одного.

Сапфірове весілля святкується через п'ять років після рубінового ювілею, і за цей час відносини подружжя трохи змінюються і отримують інше забарвлення. В них з'являється небесна чистота, аналогічна чистоті сапфіра.

Сапфірове весілля має і свої непорушні традиції. Однією з них є прикрашання обручок сапфірами, які володіють цілющими властивостями, що дуже знадобиться ювілярам.

Проживши разом 46 років, подружжя святкує лавандове весілля47-а річниця з дня весілля називається кашеміровою48-а - аметистовою, а 49-а кедровим весіллям.  

Золоте весілля відзначають після 50 спільно прожитих років. В силу різних обставин, доживають до такого ювілею не всі пари і відповідно, святкують його досить рідко. Якщо подружжю вдається переступити золотий ювілей, в їх житті починається новий відлік часу.

Золото для піввікового ювілею вибрано не випадково, адже для того, щоб разом прожити такий тривалий період, необхідно володіти характеристиками цього металу: потрібні гнучкість і м'якість, бажання зберегти почуття при будь-якому напруженні пристрастей.

Якщо сімейна пара досягла золотого ювілею - свято відзначають з особливим розмахом: приїжджають близькі й далекі родичі, збирається вся родина, щоб відчути свою єдність і спільність традицій. В цей день часто старі обручки замінюють новими, адже пальці, що носили ці кільця, змінилися, а золото - стерлося.

У країнах Сполученого королівства Великобританії на 50-ту річницю весілля і далі, через кожні п'ять років, подружжя може отримати персональне привітання монарха. Починаючи з 1917 року, монарх власноруч підписує вітальні листівки для ювілярів, які приходять в спеціальному конверті, але по звичайній пошті. Для того щоб внести ювілярів в список для привітання, родичі або знайомі пари повинні написати відповідну заяву в Букінгемський палац.

51-54 роки весілля - не відзначається, в 55 років весілля подружжя святкує смарагдове весілля56-59 річниці весілля не відзначаються.

Діамантове весілля відзначають через шістдесят років після укладення шлюбу. Таке тривале подружнє життя є воістину рекордним, не дарма для її позначення обраний самий красивий з існуючих в природі каменів.

Свою назву діамантове весілля отримало і з інших причин: цей дорогоцінний камінь відрізняється неперевершеною міцністю. А адже саме такими повинні були бути і почуття подружжя, які прожили разом тривалий термін, якщо їм вдалося подолати всі негаразди і позбавлення, труднощі та перешкоди, що зустрічалися на їхньому життєвому шляху.

Подарувати на такий ювілей можна все, що завгодно, так як найціннішим для подружжя буде саме свято. Вони зрадіють тому, що про них не забули, будуть щасливі, що їх люблять, ними дорожать.

61-64  весільні річниці не відзначається, але тому подружжю, яке прожило разом 65 років варто відзначити залізне весілля. По своїй міцності залізо, на півні із справжнім діамантом, і хоча воно і не є дорогоцінним металом, в житті без нього не обійтися.

Залізне весілля відзначають дуже рідко, але якщо така подія відбувається, то воно позначає, що сімейні зв'язки були міцними, а почуття подружжя - сталевими. Саме тому вони змогли витримати всі перипетії сімейного життя. Їх любов не зміг зламати і зруйнувати навіть безжалісний час. Тепер подружжю нічого не потрібно доводити ні один одному, ні оточуючим, зараз вони можуть повною мірою насолодитися життям, дітьми, онуками і правнуками.

66-69 років  весілля не відзначаються, а ось 70-річний ювілей можна відсвяткувати, тим більше що у нього дивовижна назва - благодатне або вдячне весілля. Воістину, якщо ви прожили разом 70 років, то за це варто подякувати один одному.

71-74 річниці весілля не відзначають, привід для свята у подружжя буде через 75 років після першого весілля, вони можуть відзначити Коронне весілля. Ті, кому пощастило зустріти свято, можуть бути задоволені життям: свого часу вони зробили правильний, коронний вибір в своєму житті. Подружжя, яке прожило стільки років у шлюбі, може пишатися власною мудрістю і терпимістю один до одного, тим, що змогли подолати виникаючі на їхньому шляху перешкоди і гідно дожити до цього світлого дня.

Через 80 років з дня весілля чоловік і дружина святкують дубове весілля, проживши разом 90 років, є привід відзначити гранітне, а попереду їх чекає найголовніше - 100-річний ювілей - платинове або червоне весілля!

Правда надихає?

А яку річницю з дня весілля вже відсвяткували ви? Діліться з нами в коментарях, ми з нетерпінням чекаємо! 

10-09-2014, 09:24
Додав: sofi
Переглядів: 15829
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: