Вхід
» » Як вибрати сковорідку?

Як вибрати сковорідку?

Раніше сковороди були великими, чавунними і дуже важкими. З розвитком матеріалів і технологій, сучасна сковорода стала легкою і зручною у використанні. А готування на ній тепер доставляє масу задоволення - нічого не пригорає, масла необхідно зовсiм трiшки, легко мити, та інші принади. Давайте тоді розберемося, яка сковорода вам найбільше підходить!

 

План статті:

Квадратна сковорода

Види сковорідок

За призначенням виділяють наступні види сковорід:

 • Класична. Цей вид сковорідок підійде для смаження, пасерування, тушкування більшості продуктів і приготування багатьох страв. Виготовляється з різних матеріалів (далі розглянемо яких), може мати різні розміри і висоту стінок. Основними її ознаками є кругла форма, наявність довгастої ручки (однієї або двох).
 • Жаровня. Без цього виду сковороди не зможе працювати жоден поважаючий себе кухар-професіонал. Виробляються подібні сковорідки зі сталі високої якості. Дно складається з трьох шарів, виконане за складною технологією зі спеціально підібраних сплавів, забезпечує рівномірне теплорозподілення. Воно дозволяє уникнути пригорання і нерівномірності готування продуктів. Точкове зварювання фіксує ручки жаровні. Це забезпечує низьку ступінь їх нагрівання для комфорту при готуванні на інтенсивному полум'ї. Найчастіше застосовується для тушкування, смаження овочів, рибних страв, м'яса. Чудово підходить для запікання овочів і м'яса в умовах духовки. Маленький розмір ручок робить цей вид посуду зручним і комфортним для розміщення у духових шафах. Після охолодження, для економії місця, жаровню разом з їжею можна розміщувати в холодильнику.
 • Гриль. Цей вид сковороди відрізняється ребристим дном. Це дно залишає характерні сліди ребер на приготованих в грилі продуктах. Готування на цьому виді сковорід можливе при мінімальній кількості олії(жиру). Продукти, що готуються на такій сковороді, практично не торкаються дна, а значить, не просочуються олією. Це забезпечує «Здоров'я» страв і природність їх смаку. Існують особливі сковороди-гриль для готування на великому відкритому вогні. Вони спроектовані спеціальним чином, щоб забезпечувати комфортне готування на багатті або мангалі при виїзді на природу. Їх легко очищати від забруднень. Сковорода-гриль в класичному виконанні володіє важким корпусом, комплектується зручною кришкою, забезпеченою обважнювачем. Додатково може продаватися решітка-гриль, яка фіксується на бортику сковороди за допомогою спеціальних пазів. У разі наявності антипригарного покриття, олію, при готуванні на такій сковороді, можна не використовувати зовсім.
 • Сотейник. Цей вид посуду суміщає в собі функції сковороди і каструлі. Застосування сотейника дозволяє оптимально поєднувати баланс часу і сил при готуванні. В них можливе приготування практично будь-яких страв: від десертів до соусів і яєчні. Оптимально цей вид каструлі підходить для готування супів, смаження і тушкування всіх видів. Значна товщина дна і стінок дозволяють забезпечити рівномірне прогрівання продуктів в процесі приготування. Щільність прилягання кришки дозволяє зберегти у страві необхідну кількість рідини аж до кінця приготування. Сотейники можна застосовувати на більшості різновидів плит і духових шаф. Опціонально моделі цього виду сковорід комплектуються термометрами і шкалою для контролю рівня рідини. Рифлене дно оберігає продукти від пригорання.
 • Сковорода Вок. Цей вид посуду прибув до нас із стародавнього і непізнаного Китаю. Сковорода цього типу володіє круглою формою і високими бортами, що різко розширюються догори, та плоским дном (раніше опуклим - оскільки встановлювали у відкриті печі). Дно має невеликий діаметр. У традиційному вигляді ця сковорода має ручки з двох сторін у вигляді «вушок». Комплектується даний тип сковороди опуклою кришкою куполоподібної форми і решіткою для розміщення недавно приготованих продуктів. Форма такого посуду забезпечує зручність помішування і рівномірний розподіл соусів, жирів, маринаду. Найчастіше вона застосовується при готуванні об'ємних напівфабрикатів. Сковорода відрізняється високою швидкістю нагріву і збереженням стабільної температури. Дно Вока має температуру набагато вищу, ніж стінки, тому їжу потрібно часто помішувати, переміщаючи від стінки до стінки і підкидаючи, щоб уникнути пригорання.
 • Сковорода для млинців. Добре знайома всім нам. Володіє округлою формою, невисокими бортами. Дно у такої сковороди плоске.

Сковорода з кришкою

За матеріалом виготовлення сковороди бувають:

 • Чавунні. Сковороди даного типу мають здатність прогріватися набагато краще, ніж інші види посуду, розподіляти тепло по всій площі та зберігати його тривалий час. Це сприяє більш якісному прожарюванню продуктів, які «томляться» в цій сковороді. Для продуктів, що вимагають довгограючого готування, - те, що треба. Чавун має природні властивості опірності пригорянню, які при тривалій експлуатації тільки посилюються. Такі сковороди не потребують кропіткого догляду та застосування спеціальних лопаток. Готувати в чавунній сковороді можна на будь-якій плиті. До мінусів даного виду посуду можна віднести схильність покриватися іржею (що вирішується ретельним просушуванням після миття) і велику вагу. При падінні сковорода може розколотися, а їжа, залишена в такому посуді без емальованого покриття, може почорніти.
 • Алюмінієві. Ці сковороди мають невисоку ціну, швидко нагріваються і мають легку вагу. Однак при готуванні на такій сковороді їжа пригорає, масло коптить. Використовувати потрібно лопатки з дерева або силікону, щоб не пошкодити поверхню. Дану сковороду не можна перегрівати, чистити кислотно-і луго-місткими засобами. Також алюміній вельми шкідливий для смаження метал, що викликає захворювання шлунково-кишкового тракту.
 • З нержавіючої сталі. Сковороди цього типу не бояться механічних пошкоджень та іржі. Вони прекрасно миються і не вступають в хімічну взаємодію з продуктами при готуванні, що дозволяє продуктам зберігати незмінність смаку і запаху. Не слід залишати порожню сковороду на полум'ї, так як утворюються непривабливі розвиди. Також не варто використовувати тверді чистячі засоби, щоб не пошкодити поверхню. Даний тип підходить для «томління» страв при готуванні, він дуже довго зберігає тепло.

Сучасна сковорода

Типи покриттів

Існують наступні типи покриттів сковорідок:

 1. Тефлонове. Це вельми модний і найбільш улюблений виробниками вид покриття. Він стійкий до впливу високих температур, кислот, лугів. Найчастіше наноситься на алюмінієву і сталеву поверхню сковороди. Володіє видатними антипригарними властивостями, що перевершують навіть чавун. Для посилення антипригарного ефекту на дно такої сковороди наноситься спеціальний рельєфний малюнок, що зменшує площу зіткнення їжі з дном. Термін служби такої сковороди становить близько 3-4 років при правильному догляді. При готуванні на ній використовуйте тільки дерев'яні або силіконові лопатки. Не перегрівайте і не тріть її поверхню. При пошкодженні поверхні тефлон починає виділяти надзвичайно токсичні речовини.
 2. Керамічне. За основу часто береться алюміній, рідше - чавун, які покриваються керамічним композитом. Кераміка - це пісок і вода після високотемпературної обробки. Міцність такого покриття в кілька разів перевищує тефлон. Кераміка забезпечує рівномірність прогріву і повільний темп остигання поверхні сковороди. Цей посуд можна мити будь-якими засобами, що чистять, і його можна колупати будь-якими лопатками, ложками та виделками. Покриття не має запаху, є хімічно нейтральним, що позитивно позначається на якості приготованої на ній їжі. Єдиним обмеженням для цього виду посуду є заборона на використання індукційних поверхонь.
 3. Гранітне. Назва говорить сама за себе - міцність і надійність. Сковорода з таким покриттям нагрівається рівномірно, уникаючи непрогрітих або надлишково гарячих ділянок. На ній можна ефективно готувати навіть на невеликому полум'ї. Час приготування їжі скорочується в рази, разом з ризиком з'їсти непрожарену їжу. Гранітна сковорода має невелику масу і вкрай комфортна у використанні.
 4. Титанове. Цей вид посуду володіє екологічною чистотою, нешкідливий для кухаря і споживача. Токсичні виділення відсутні в принципі. Поверхня з честю протистоїть будь-якому механічному впливу. У ній можна як смажити, так і випікати. Для приготування їжі на титановій сковороді не вимагається масла. А термін служби, що становить близько чверті століття, є прийнятною причиною переплатити за цей вид посуду.
 5. Емальоване. Приємним бонусом такого покриття є відсутність окислювальних процесів в продуктах при готуванні. Емаль - це покриття, яке ми використовуємо давно і з успіхом. Найбільшим мінусом такого посуду є чутливість до ударів і сколів, які призводять посуд в непридатність.

Сковорода з тефлоновим покриттям

На що варто звернути увагу при покупці?

1. Грунтуючись на параметрах, перерахованих вище, зупиніть свій вибір на певному вподобаному матеріалі і вигляді покриття сковороди.

2. Важливо враховувати вагу і товщину стінок сковороди. Хороша вага говорить про якість сковороди, забезпечує її стійкість на плиті, рівномірність прогрівання. Висота, оптимальна для сковороди - 3 см. (звичайна) і 1 см. (для млинців). Товщина стінок повинна бути не менше 4 мм.

3. Дно сковороди. Воно повинне мати достатню товщину, щоб уникнути деформацій при перегріві, бути ребристим і рельєфним зсередини. Не повинно бути вибоїн і нерівностей - це ознака дефекту.

4. Зовнішнє покриття. Зовні сковорода може бути покрита лаком, емаллю або бути необробленою. Лак менш довговічний, ніж емаль, тому краще брати з емальованим покриттям.

5. Розміри сковороди. Вони зазначені на упаковці. Для того, щоб визначитися з цим параметром, уявіть собі, який разовий об'єм їжі вам потрібно приготувати в цьому посуді. На велику родину краще брати близько 28 см. На одну людину вистачить і 26 см. Також враховуйте діаметр конфорок, вашої плити. Сковорода не повинна набагато перевищувати їх діаметр.

6. Матеріал ручки. Він повинен бути зроблений з деревини або пластику з хорошими жароміцними характеристиками. Найкраще купувати литий варіант, оскільки варіант з кріпленням створює додатковий ризик поломки. Для використання в духових шафах найкраще підійдуть "посудини" зі знімною або повністю металевою ручкою.

7. Тип плити. Для газових варіантів підходять будь-які сковороди (переважно з проточкою дна). Електрична плита зажадає наявності товстого днища через більш високу температуру нагрівання. Дно повинно мати ідеально рівну поверхню для створення максимальної площі контакту з поверхнею плити. Склокерамічна плита повинна забезпечуватися спеціальним посудом з товщиною дна не менше 3 мм (через високу температуру). Для індукційних панелей підійдуть сковороди з матеріалів, що мають магнітні властивості з товстим дном.

Сковорода для млинців

Найбільш достойні фірми-виробники

До числа таких брендів ми можемо віднести AMT, Tefal, Moneta, Patlon, TVS, Bergner, Pensofal, Lumenflon, Fissler, Frybest і багато інших.

Прислухайтеся до приведених вище порад і рекомендацій, а також до голосу розуму. І ваша покупка доставить вам тільки позитивні емоції.

6-09-2014, 12:44
Додав: sofi
Переглядів: 2025
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: