Вхід
» » Харчова цінність грибів

Харчова цінність грибів

Гриби відносяться до еукаріотичних організмів, які поєднують в собі ознаки рослин і тварин. Вивченням грибів займається наука мікологія, що відноситься до розділу ботаніки, раніше гриби відносили до царства рослин. Гриби є найбільш різноманітною групою живих організмів у водній і наземній екосистемі. Деякі види грибів постійно використовуються людиною в медичних, господарських і харчових цілях.
Gribi-міні

Хімічний склад грибів

Гриби відносяться до цінних харчових продуктів харчування, які вживають у свіжому, відвареному, смаженому, консервованому і сушеному вигляді. В свіжих грибах міститься до 90% води, половину сухих речовин становлять азотисті сполуки, які на 70% представлені білками. Так само в грибах міститься цукор трегалоза, клітковина грибів складається з фунгіну. В грибах також в незначних кількостях є вітаміни А, В2, В1, С, РР; мінеральні речовини: солі заліза, фосфору, калію, також сірка і хлор. За харчовим значенням найбільш цінні капелюшки молодих грибів.Хімічний склад грибів

Харчова цінність грибів

В наших лісах поширено близько 300 видів їстівних грибів, але з них не більше 100 видів використовуються. Багато грибників знають не більше 15-20 видів грибів, а решта їстівних грибів, таких як ковпаки кільчасті чи гриби-парасольки, залишаються незачепленими. За своїм складом гриби найближче стоять до овочів, але містять, у порівнянні з ними, більшу кількість білків.

Жири

В грибах міститься вкрай мало жирів і вони погано засвоюються організмом. Тому при приготуванні грибів краще всього використовувати тваринні жири (масло, сметана).

Білки

Залежно від видів грибів склад білків може бути різний. Трубчастий спороносний шар капелюшка (нижній шар) найбільш багатий білками, тому його слід вживати в їжу. В ніжці гриба міститься найменша кількість білка. Організмом добре засвоюються подрібнені гриби (до 70%) і грибний порошок із сухих грибів (до 88%).

Корисні речовини в грибахВуглеводи

По складу і кількості вуглеводів гриби можна порівняти з овочами, але деякі вуглеводи зустрічаються тільки в грибах. В грибах також міститься глікоген (тваринний крохмаль), інсулін, декстрин та інші речовини, які при тепловій обробці перетворюються на легко засвоювані організмом сполуки.

Вітаміни

В грибах міститься велика кількість вітамінів групи В, їх кількість можна прирівняти до змісту вітамінів групи В в печінці або дріжджах. Вітаміну С і каротину (провітамін А) в грибах досить мало, але при правильному приготуванні частина їх залишається в грибах.

Мінеральні речовини

Калій, залізо, фосфор є необхідними для організму людини і хоча їх кількість у грибах не надто велика, вони все одно сприятливо впливають на здоров'я людини. Цинк, магній, йод, мідь, що містяться в грибах, беруть активну участь в обміні речовин в клітинах людського організму. Кальцію в грибах не багато, але в поєднанні з молочними продуктами вони добре поєднуються.

Смакові речовини

В грибах містяться ароматичні та екстрактивні речовини, що володіють своєрідним специфічним смаком і запахом. Це сприяє підвищенню апетиту і кращому засвоєнню їжі.

Грибні відвари добре підходять для приготування супів, замість м'ясних бульйонів. Вони володіють високими поживними властивостями.

Подивіться відео, в якому розповідають про походження і користь різних грибів:

 

4-10-2014, 00:04
Додав: sofi
Переглядів: 768
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: