Вхід
» » Проблеми молодої сім'ї

Проблеми молодої сім'ї

Ось відгриміло весілля - пишне торжество, радісна подія, а тепер - нове життя. На жаль, не всі майбутні молодята усвідомлюють, що нове життя - це не тільки романтика і вічний медовий місяць і, часом, не готові до того, що побудова сімейного життя - це захоплююча, цікава робота, що вимагає, при цьому, терпіння, толерантності, здібності поступатися і миритися.

Проблеми молодої сім'ї.

Адже не даремно дослідження проблем молодої сім'ї - предмет праць багатьох вітчизняних і зарубіжних психологів.

Найчастіше, перше тертя у молодят з'являються незабаром після медового місяця. Чому виникають проблеми молодої сім'ї?

Притирання.

1274709526_mirror_bЦе складний період, коли молода сімейна пара стикається з спільним побутом.

Звичайно, це нелегко, адже тепер потрібно ділити побут з іншою людиною, звикати до його звичок, звичаїв, які часом можуть дратувати подружжя. Перший час молоді можуть приховувати роздратування, не висловлювати його, яке, тим часом, продовжує наростати. З плином часу претензій у подружжя стає все більше, а роздратування може наростати.

Розподіл сімейних обов'язків і правил.

Обоє мають певний стереотип сімейних відносин, закладених ще в батьківській сім'ї. Вони мають певне уявлення про те, як і хто має:

 • заробляти гроші;
 • готувати їжу;
 • проводити прибирання;
 • закуповувати продукти;
 • відповідати за організацію відпочинку і т.д.

В умовах формування нової, молодої сім'ї потрібно розподіляти всі ці обов'язки, що можуть викликати конфлікти. Ідеальний варіант - коли сімейний уклад у батьків обох подружжя схожий, тоді молодим легше вибудувати свої стосунки. Але не всім так щастить, і тому доводиться будувати свій сімейний уклад з нуля. У цьому випадку можна порадити не приховувати своїх бажань, висловлювати свою думку, і в спільному конструктивному діалозі вибудовувати сімейні стосунки.

Головне - терпіння і вміння чути один одного.

Взаємодія з батьками.

У період становлення молодої сім'ї дуже важливо грамотно визначити її межі і зрозуміти, що батьки, звичайно, завжди праві і дуже любимі, але пора будувати свою сім'ю, незалежну від батьківського впливу.

0a0309309d247aa0a1950c7cb272a97eБезумовно, без порад батьків не обійтися, але варто пам'ятати, що побудова сімейних відносин в молодій сім'ї - справа самого подружжя, а вплив батьків потрібно максимально обмежити. Однак це не означає, що необхідна відсутність спілкування з батьками абсолютно. Ні в якому разі! Шлюб - це не тільки встановлення взаємовідносин зі своєю другою половинкою, але і знаходження шляхів гармонізувати відносини всіх членів сім'ї. У тому числі, варто налагодити стосунки зі свекрухою.

Невідповідність очікуваного з реальним.

У ході сімейного життя, вже на самому її початку, після закінчення періоду «рожевих окулярів» подружжя починають помічати всі недоліки один одного і можуть відчувати розчарування. У цьому випадку, потрібно розуміти, що недоліки є у всіх і приймати свого партнера таким, яким він є.

Народження першої дитини.

7d85a88f5332У цей період подружжя повинне освоїти ще одну соціальну роль - роль батьків. Часом це складно, тому як, в цьому випадку, відбувається не тільки перерозподіл бюджету, часу, проведеного разом, встановлення нових правил і обов'язків для обох з подружжя, а й перерозподіл уваги партнерів і, що нерідко, брак спілкування між ними.

Економічні проблеми молодої сім'ї.

nBIN2

З таким видом проблем молода сім'я стикається нерідко. 
Як вирішити психологічні проблеми молодої сім'ї? Шляхи вирішення:

 • Даруйте один одному увагу, ніжність, довіряйте своєму обранцеві;
 • Озвучуйте проблеми, обговорюйте їх, разом знаходите шляхи їх вирішення, компроміси;
 • Вчіться чути , розуміти один одного, рахуватися з думкою один одного;
 • Не мовчіть ні в якому разі! Будь-яка проблема вирішується, тільки якщо її озвучити. Варто пам'ятати, що далеко не всі люди володіють даром ясновидіння, тому Ваш обранець не зможе прочитати Ваші думки і зрозуміти, що саме може викликати у Вас невдоволення;
 • Не виносьте сміття з хати. У ваших конфліктів не повинно бути свідків;
 • Питання, що стосуються виховання дітей, вирішуйте тільки спільно. Це допоможе не тільки підтримувати довірчі відносини між Вами, а й правильно побудувати стосунки з Вашою дитиною, правильно виховувати її;
 • Не бійтеся побалувати кохану людину з приводу і без нього. Не зайвим буде створення романтичної обстановки, підношення один одному подарунків не тільки по святах, робіть один одному компліменти

Перераховані вище пункти - основні проблеми молодої сім'ї, вирішити які можна, навчившись чути і слухати один одного.

14-02-2014, 02:41
Додав: sofi
Переглядів: 1702
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: