Вхід
» » Весільні прикмети

Весільні прикмети

Природно, ми не обійшли стороною - прикмети, які пов'язані з весіллям. Ними зараз ми і готові поділитися.

«Грошова»

Рекомендується вранці в день святкування покласти нареченому монетку в правий черевик, щоб сім'я ні в чому не мала потреби. Увечері монетку слід дістати і зберігати в якості дорогоцінної реліквії.

«Оберіг»

До весільних нарядів молодих прикріплюється по одній англійській шпильці. Хитрість полягає в тому, що головка шпильки повинна знаходитися внизу - лише в цьому положенні вона послужить дієвим амулетом від зурочення і порчі. Місце для заколювання вибирається особливе: у нареченої ним служить поділ вінчального плаття, а наречений за допомогою шпильки прикріплює бутоньєрку. Важливою умовою є невеликий нюанс - шпилька не повинна бути помітна стороннім.

«Сльози на щастя»

Гарантується безтурботне життя в повній гармонії і без сварок, якщо наречена сплакне перед РАГСом. Головне, щоб сльози не викликали якісь проблеми, що виникли, або раптові накладки. Нехай вони ллються від емоцій, після сказаних батьками теплих слів напуття.

Одруження

«Реліквії»

Перед поїздкою в РАГС чи церкву, молода повинна отримати з рук матері особливу реліквію, шановану в сім'ї. Це може бути браслет, брошка, натільний хрестик або кільце. Прикраса має перебувати при нареченій до самого вечора, оберігаючи від лихого ока.

«Букет»

Щоб не випустити особисте щастя з рук, немов птицю, що випурхнула, весільний букет потрібно тримати в руках протягом усього урочистого дня. Під час проведення церемонії він довіряється тільки нареченому або власній мамі, а на святковому банкеті букет ставиться у вазу на стіл, перед обличчям нареченої. В першу шлюбну ніч, весільні квіти розташовуються біля ліжка. До речі, кидати свій букет у натовп незаміжніх подружок ні в якому разі не можна. Для цієї мети заздалегідь готується ще один букет, повністю схожий на весільний. Його і віддають на «розтерзання» холостячки.

«Старе з новим»

Якщо в день одруження на нареченій одночасно є нова, ношена і чужа річ, то щастя в сімейному житті забезпечено. Взуття не повинно бути ні разу одягатися, а для «оновлення» наряду слід на внутрішній стороні подолу зробити два стібка нитками синього кольору. При цьому на весільному вбранні не повинно бути жодної деталі зеленого кольору.

Молодята

«Дзеркало»

До моменту одруження нареченій заборонено бачити своє віддзеркалення в повний зріст при завершеному образі. Чогось обов'язково не повинно вистачати: або фати, або рукавичок.

«Материнська»

Як тільки дочка в шлюбній сукні ступить за поріг, щоб їхати в РАГС чи церкву, матері необхідно символічно протерти в будинку підлоги. Цей обряд полегшує вхід нареченої в будинок чоловіка як господині. Заради такого випадку кілька хвилин інші можуть і почекати.

«Захисна хмара»

Незважаючи на те, що вуаль виходить з моди і її нечасто можна зустріти у вбранні нареченої, наявність цієї деталі вкрай необхідна. Вона служить захистом від порчі, але тільки в тому випадку, якщо опущена на очі. У такому положенні вона повинна знаходитися всю дорогу в ЗАГС або храм. І лише переступивши поріг церкви чи Палацу одруження, наречений відкидає з обличчя нареченої вуаль.

«Нерозлучна»

Одяг на молодятах ніхто не має права поправляти протягом всього дня, крім них самих. За виконанням даного пункту уважно стежать батьки молодят. Також нареченому і нареченій слід не розлучатися, якщо вони йдуть у парі, щоб між ними ніхто не міг ні стати, ні пройти - тоді союз буде міцним і довгим.

Шлюб

«До достатку»

Щоб молода сім'я не знала бідності, гості обсипають пару пшоном, рисом або пшеницею. У сучасній інтерпретації забобонів - присутні також цукерки і дрібні монетки. Однак не слід перестаратися з дріб'язком, оскільки її достаток народжує наступну прикмету - до синців.

«Лабіринт»

Церемонія поїздки молодят по місту після РАГСу також веде корінням в давнину. Вважається, що прямої дороги до святкового столу для молодят немає, щоб їх не наздогнала нечиста сила. А щоб заплутати злих духів, потрібно відволікти їх увагу, покружлявши хитромудрим маршрутом. Ця ж прикмета стосується прив'язаних до бампера банок, що відлякують своїм гуркотом нечисть. Якщо ж все-таки хто і ув'язався за кортежем, то після прибуття слід голосно і довго посигналити, щоб розігнати настирливих демонів.

«Торт»

Честь розрізати весільний торт належить нареченій, наречений лише підтримує ніж за рукоятку. Той шматок, на якому відображений основний малюнок, дістається нареченій - його кладе їй на тарілку наречений. Наступний шматок повинна піднести нареченому наречена - і тільки потім частування роздається гостям. Обряд сприяє розвитку взаєморозуміння і злагоди між чоловіком і дружиною.

«Прощання з фатою»

Досить поширеним є дійство, при якому серед гостей оибирають хлопця і дівчину, які грають на час ролі молодят. Фата з голови нареченої переходить до дівчини, а бутоньєрка справжнього нареченого кріпиться до піджака уявного нареченого. Робити це в жодному разі не можна! Обидві деталі весільних нарядів не повинні покидати справжніх власників, а після святкування зберігаються в якості важливих реліквій. Фатою прийнято накривати первістка під час хвороб, а щоб вберегти малюка від порчі, її вішають над манежем або колискою.

Молоді

«Танок»

Наречені на банкеті танцюють тільки в парі. Виняток можуть становити лише батьки, але після того, як мелодія закінчилася, вони повинні за руки з'єднати молодят.

«Церковна»

Після обряду вінчання, свічки, які були під час церемонії у них в руках, молодята задувають разом, щоб спільне життя було довгим. Везучою вважається і прикмета, коли після храму наречені одночасно подивляться в одне дзеркало.

«Розлучниця»

Не можна, щоб в День весілля хто-небудь ставав перед дзеркалом попереду нареченого або нареченої - інакше заберуть з родини.

«Поріг»

Наречена не повинна входити сама в будинок чоловіка - він переносить її на руках, щоб ні за ноги, ні за поділ НЕ причепилася ніяка нечисть, яка робить дружину злою і сварливою.

«Посуд»

Щоб подружнє життя проходило без сварок і конфліктів, нареченій прийнято бити посуд, як тільки наречений перенесе її через поріг. Необов'язково трощити всі подаровані сервізи - достатньо однієї символічної тарілки.

«Погодна»

Ознакою щастя вважається дощова або снігова погода в день одруження. Вважається, що дощем проливаються всі сльози, а зі снігом йде нерозуміння.

Букет

«Обручки»

Якщо кільця будуть гладкими без каменів і насічок, то і подружнє життя пройде рівно і спокійно. Свої весільні кільця заборонено давати міряти стороннім, хто б не попросив. Це стосується періоду до весілля, дня одруження і після нього. Якщо немає бажання повторити долю батьків, не можна виходити заміж і одружуватися в їх кільцях.

«Коштовності»

З усіх можливих прикрас на нареченій не повинно бути перлів, оскільки це віщує сльози. Сережки нареченої одягає заміжня подруга, яка щаслива в шлюбі - тоді й наречена буде щаслива.

Можна не вірити в перелічені забобони, але виконати їх на всякий випадок або як данину старшому поколінню ніщо не заважає.

6-09-2014, 12:50
Додав: sofi
Переглядів: 737
Рейтинг:
  
Чи вірите Ви у весільні прикмети?

Так
Ні
Не знаю
Всього проголосувало: 2
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: