Вхід
» » Як впоратися з депресією самостійно: завжди гарний настрій

Як впоратися з депресією самостійно: завжди гарний настрій

Депресія - серйозна недуга, від якої з кожним роком страждає все більша кількість людей.

В Україні існує помилкова думка, ніби депресія - всього лише емоційна пригніченість, властива час від часу кожній людині. Однак, визначити ступінь серйозності захворювання і відрізнити пригніченість від самої справжньої хвороби вкрай складно.

Самостійно поставлений діагноз часто буває неправильним, проте, виносити особисті драми на обговорення люблять рідко хто з людей. Саме тому, вміння самостійно впоратися з подібною проблемою вкрай важливо.

Дієта - як спосіб справитися з депресією

Говорячи про дієту, варто заздалегідь позбутися неправильного тлумачення даного терміну. У разі депресії дієта необхідна не як насильницький наказ організму скинути зайві кілограми, а як оптимальний спосіб відновлення емоційного стану.

депрессія3

Як би тривіально це не звучало, дієта - прекрасний помічник у боротьбі з недугами будь-якого роду. Напевно ти знаєш, що їжа здатна впливати на настрій, то забарвлюючи світ в райдужні тони, то затемнюючи його до абсурду. Фахівці стверджують, що якщо в твоє меню увійде більше фруктів і овочів, то і настрій почне поліпшуватися. Викликано це тим, що дані продукти швидко і ефективно відновлюють природний баланс організму. Також має сенс замінити (хоча б на час) каву і соки на зелений чай, який не тільки чудово втамовує спрагу, але і є природним релаксантом.

Як впоратися з депресією самостійно?

депрессія4

 • Займайся спортом. 
  Так-так, тим самим спортом, якого ти, ймовірно, так активно уникав в останні кілька років. Однак, знаючи, що фізична активність (а найголовніше - втома) підвищує рівень гормону «щастя» (тобто серотоніну) і підвищує тонус організму, є сенс постаратися і відродити собі колишню любов до навантажень.
 • Не замикайтеся 
  Немає сенсу ховатися від близьких людей. Вони і так знають, що у твоєму житті аж ніяк не біла смуга, і, найімовірніше, хочуть тебе підтримати. Ніякі години, проведені за рефлексією, не дадуть потрібної відповіді швидше, ніж живе людське спілкування.
 • Займайся улюбленою справою 
  Робота, що приносить дохід - чудова справа, однак, її втрата не стане кінцем світу. Досягти гармонії і знову знайти життєві орієнтири допоможе тільки робота, про яку ти так давно мріяв. Чи не пасуй перед труднощами, пробуй ходити на співбесіди, навіть усвідомлюючи, що конкурс дуже великий, адже віра в себе - запорука успіху.
 • Стань волонтером 
  Не дивлячись на те, що з психологічної точки зору це досить складна місія, волонтерство необхідно людям, які стоять на межі відчаю.
 • Заведи щоденник 
  Фіксувати події, почуття і швидкоплинні думки вкрай корисно. Щоденник допоможе тобі самостійно розібратися з основними причинами депресії, адже знаючи їх, знайти рішення простіше простого.
 • Почни користуватися щоденником 
  Задоволення від виконаних справ зростає, коли їх можна викреслити з якого-небудь списку. Не будь до себе дуже строгий, але й не переставай стежити за досягненнями.
 • Гуляй 
  Прогулянки на свіжому повітрі рекомендовані фахівцями за будь-яких розладах. На початку буде важко проводити на вулиці від 30 до 60 хвилин в день, але поступово це увійде в звичку.

Скільки часу піде на те, щоб вилікувати депресію самостійно?

Конкретних цифр, дат і гарантій не дасть ніхто. Ти можеш витратити на це заняття пару днів, а можеш втратити місяці, в спробі здолати невидимого ворога. Найголовніше, що варто усвідомити в даному питанні, так це те, що всі проблеми укладені в тобі. Вони не в людях, які тебе оточують, не в роботі, яка вже давно перестала приносити задоволення і не в знову поламаній машині. Депресія - це сигнал організму, «стоп-кран», який він застосовує у крайніх випадках. Саме тому, остаточно вилікуватися можна тільки в тому випадку, якщо ти навчишся розуміти себе, чути і задовольняти власні забаганки.

депрессія2

Якщо ж всі перераховані вище способи не спрацювали, не варто налаштовувати себе на смирення і вчитися жити зі своєю проблемою. Спробуй звернутися до фахівця, адже від цього може залежати твоє майбутнє.

6-04-2014, 18:01
Додав: sofi
Переглядів: 560
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: