Вхід
» » Чому шкідливо спати вранці, або чим шкідливі «Ще п'ять хвилиночок...»

Чому шкідливо спати вранці, або чим шкідливі «Ще п'ять хвилиночок...»

Коли дзвенить будильник, більшість з нас бореться зі спокусою натиснути на кнопку «відкласти» і подрімати ще 10 хвилин. Багато хто так і роблять. Але якими б бажаними не здавалися ці вкрадені хвилини, насправді вони не варті того. І ось чому.

Тим, хто встає по будильнику, часто не вистачає часу, щоб виспатися. Тому коли лунає сигнал будильника, ви у півсні натискаєте кнопку «відкласти», щоб поспати ще трішки.

Чому шкідливо спати вранці, або чим шкідливі «Ще п'ять хвилиночок...»

Але через кілька хвилин він дзвонить знову, і ви знову тягнетеся до бажаної кнопки. І так до тих пір, поки не розумієте, що вже відверто спізнюєтеся... І чомусь, всупереч очікуванням, відчуваєте себе ще більш розбитим і ще більше хочете спати.

Поганий ранок: три головні причини

  • До підйому не готовий

Вчені давно встановили, що рано вранці людина перебуває в особливому стані, періодично майже прокидаючись і засинаючи знову.

У організму є кілька механізмів, щоб приготуватися до пробудження і активності. Один з них - підвищення температури тіла, завдяки якому людина відчуває себе бадьоріше.

Рафаель Пелао, сомнолог зі Стенфордського університету, пояснює, що цей механізм включається приблизно за дві години до того, як тіло готове до пробудження.

Тому, якщо організм ще не готовий прокинутися, а будильник вже продзвенів, нам здається, що в кімнаті дуже холодно, а постіль якась особливо затишна. 

  • Сон по інерції

Коли ви знову починаєте куняти після дзвінка будильника, організм як би говорить собі: «Хибна тривога, виявляється, робити нічого не потрібно». І знову розслабляється. Коли ж будильник дзвенить вдруге через кілька хвилин, тіло і мозок виявляються захопленими зненацька.

Чому шкідливо спати вранці, або чим шкідливі «Ще п'ять хвилиночок...»

Виникає тягуче каламутне відчуття, яке фахівці називають інерцією сну. І це відчуття все наростає, поки ви знову і знову натискаєте кнопку «відкласти». Мало того, цей стан може тривати 2-4 години після того, як ви остаточно прокинетеся.

  • Збій годин

Є й інший негативний наслідок звички подрімати після сигналу будильника: ви кожен день встаєте в різний час, і внутрішні годинники ламаються. А значить, організм не розуміє, у скільки йому починати готуватися до пробудження. У підсумку - поганий ранок, коли ви кожен раз прокидаєтеся з відчуттям, що вас розбудили в найсолодший момент сну.

Рафаель Пелао радить ставити будильник на один і той же час і завжди відразу вставати за його сигналом. Так поступово організм налаштується на цей час і буде запускати вчасно підготовку до пробудження. А це означає, що скоро ви почнете прокидатися легко, і навіть будильник перестане бути потрібним.

30-08-2014, 08:11
Додав: sofi
Переглядів: 422
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: