Вхід
» » Що таке синдром хронічної втоми?

Що таке синдром хронічної втоми?

Кожен день ми кудись поспішаємо, виконуємо безліч справ, сприймаємо величезну кількість інформації. Ритм сучасного життя в мегаполісі не дає людині зупинитися ні на хвилину: адже часом вечорами ми з ніг валимося від втоми, але вже вранці знову готові до нових подій. Але якщо сили не відновлюються після тривалого відпочинку, відчувається постійна втома, дратівливість і загальне нездужання, то, можливо, у вас синдром хронічної втоми?

Спробуємо розібратися ...

Синдром хронічної втоми (СХВ) як самостійне захворювання характеризується тривалою астенією, яка не може бути усунена навіть після тривалого відпочинку.

Хронічна-втома

В нормі стомлення - це захисна реакція організму на проявлену активність. Але при СХУ стомлюваність носить затяжний характер, причому загальна слабкість НЕ обумовлена ​​будь-яким соматичним захворюванням.

Симптоматика.

Першими ознаками хвороби є: втома, що швидко виникає навіть при незначних навантаженнях, для вирішення будь-якої задачі потрібні величезні зусилля, млявість, слабкість, погіршення пам'яті, нестача енергії, апатія і депресія. В подальшому можуть з'явитися невмотивовані страхи, безсоння, головні болі і дискомфорт в суглобах і м'язах, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, субфебрильна температура. Часто СХУ за симптоматикою схожий на інші захворювання і виявити цю недугу непросто.

Обов'язковими для цього захворювання симптомами є:
- швидка нервова виснаженість, значне зниження працездатності, які спостерігаються впродовж півроку; 
- відсутність інших хвороб, які можуть бути причиною подібного стану.

Серед вторинних ознак синдрому хронічної втоми виділяють:
- психологічні та психічні проблеми (розлади уваги, пам'яті, депресія, порушення сну, труднощі в сприйнятті нової інформації, прийнятті рішень, дратівливість і т.д.); 
- вегето-ендокринна дисфункція (розлади роботи шлунково-кишкового тракту, порушення апетиту, зміна маси тіла, аритмія тощо); 
- симптоми, що відображають хронічний осередок інфекції (збільшення лімфатичних вузлів, болі в м'язах, суглобах, підвищена температура тіла і т.д.)

СХУ-причини-і-симптоми
Внаслідок СХУ фізичне нездужання і психологічні проблеми ведуть до зниження соціальної активності людини, порушення її адаптації.

Причини виникнення синдрому хронічної втоми.

Виникнення захворювання часто відбувається в періоди, коли людина відчуває вплив, що ослаблює нервово-психічний і імунологічний опір організму. Провокуючими факторами є наявність хронічної стресової ситуації, значні емоційні чи інтелектуальні навантаження. Виснаження і негативні емоції ведуть до зниження числа «захисників» організму, що робить його все більш вразливим до інфекційних захворювань. На думку багатьох авторів саме соціальні чинники - різке прискорення ритму життя, збільшення потоку інформації, стреси - є основними причинами розвитку синдрому хронічної втоми.

Лікування захворювання.

У лікуванні даної недуги необхідний комплексний підхід: правильне харчування, прийом вітамінів і інших допоміжних препаратів. Подібна терапія знімає вторинні симптоми СХУ, але також необхідні заходи, які будуть спрямовані на зміну способу життя, режиму, нормалізацію психоемоційного стану людини.

Лікування синдрому хронічної втоми

Тому при синдромі хронічної втоми найважливішою складовою лікування є поведінкова і когнітивна психотерапія. Завданням успішного психотерапевтичного впливу є зміна стереотипів мислення і поведінки, формування нового адаптивного способу взаємодії зі світом, який дозволить надалі не допустити повторення хвороби.

10-09-2014, 23:45
Додав: sofi
Переглядів: 588
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: