Вхід
» » Роки жіночої сексуальності

Роки жіночої сексуальності

Психоаналітик и сексолог Ален Еріль Щодня розмовляє з жінками різного віку. Допомагаючи їм, ВІН Визначив психологічні закономірності, за Якими змінюється жіноча сексуальність, и описавши Шість періодів її развитку - образно, тонко и переконливою. Унікальне узагальнення его 20-Річного досвіду.

Ці авторські психологічні описи незвичайні не тільки своєю Божою глибиною і точністю, а й важливістю того життєстверджуючого и дуже поетичного погляду на жіночу сексуальність,  Ален Еріль ділиться з нами: Кожен вік - немов Летяча планета, що світлою своєю світлою стороною завжди зверна до живого Сяйва, коли на іншу лягає тінь ... У чому ці тексти можуть бути корисні? «Спочатку можна спробувати дізнатися в них себе: визначити, чі відповідають вони тому, що дійсно в цею момент переживає жінка, - говорити аналітик. - А потім постаратся зрозуміті, що сексуальність розвивається разом із самим життям. І що будь-які питання і складнощі можуть стати імпульсом для її пробудження, для внутрішнього зростання. Тому що для повноцінної, щасливої сексуальності вікових меж просто не існує ».

16-25 років: романтизм

«ВІДКРИВАЮЧИ В СОБІ НОВУ ЗДАТНІСТЬ СПОКУШАТЬ, ВОНА ЗНАХОДИТЬ І СПОСІБ СЕБЕ ЗАТВЕРДЖУВАТИ»

Це час вступу в сексуальність. Дівчина швидше намагається визначити, якою ця сфера її життя стане в майбутньому, ніж остаточно обрати якусь її стабільну форму. У кожній зустрічі вона сподівається краще пізнати силу своїх емоцій і відчуттів, розкрити власний сексуальний потенціал. Цей період її життя проходить під сильним впливом досвіду дитячих і підліткових років, в її психіці продовжують діяти колишні захисні механізми. Тому молоді жінки у відносинах шукають почуття захищеності не менше, аніж пригод. Одна з важливих особливостей цього віку - романтизм, в якому б образі він себе не проявляв - від ніжної «тургенєвської дівчини» до відчайдушної завойовниці. Це ключове для психології даного періоду поєднання: з одного боку, жага пізнати і розкрити свої можливості, а з іншого - нескінченне очікування прекрасного принца, мрія про надійного і люблячого чоловіка, який буде здатний пробудити її сексуальність.

На темній стороні: гнів, пригніченість, протест

Сексуальний досвід часом супроводжується тривожними почуттями, відчуттям, що жінку охоплюють якісь «сили», контролювати які складно. У 16-25 років вона відчуває себе невмілою і відважної одночасно. Це може породити у ній якусь спрагу протесту - проти отриманого нею виховання, того образу жіночності, який передала їй її мати; проти сучасного суспільства, де прийнято думати, що секс - це «легко і просто»; нарешті, проти себе самої і своєї нездатності подолати внутрішні протиріччя.

На світлій стороні: бажання залучати, зростання самооцінки, вміння чекати

Це час відкриттів - своїй здатності зваблювати і особливого способу стверджувати себе, завдяки чого гармонійно зростає її самооцінка. Саме це допомагає їй прийняти необхідність очікування, неодмінного супутника цього віку.

25-38 років: творчість

Період природної стабілізації емоцій: жінка вже краще знає своє тіло і те, що потрібно робити, щоб бути з ним в ладу. Їй знайомі сильні переживання, а тому все більш явно проявляє себе її бажання привнести в сексуальність креативну ноту: відкритися собі і партнеру, віддатися своїм відчуттям і своєму потягу ... Після 35 років відчуття ходу горезвісних «біологічних годин» може або звести сексуальність до мети дітонародження, а роль партнера - лише до ролі виробника, або наповнити її радісним почуттям - від розділеного  бажання мати дитину. Якщо попередній етап пройшов без серйозних душевних травм і невдач у відносинах, жінка відкрито і повною мірою насолоджується свободою - бути собою і слідувати своїм бажанням.

«ВОНА ДЕРЗАЄ, МОВ ПІДПОРЯДКОВУЄ СОБІ РЕАЛЬНІСТЬ, ВІДКРИТО І В ПОВНІЙ МІРІ НАСОЛОДЖУЮЧИСЬ СВОБОДОЮ - БУТИ СОБОЮ»

На темній стороні: незадоволеність і нетерпіння

Коли очікування не виправдовуються, почуття незадоволеності може надати всьому, що пов'язано з сексуальністю, присмак гіркоти. Навпаки, якщо зустрічі з партнерами виявляються гармонійними і плідними, жінка розкривається по-справжньому. Однак коли її сексуальне життя не знаходить вірного і точного напрямку, відчуття фрустрації заповнює весь її чуттєвий світ, який забарвлюється у відтінки роздратування і нетерпіння.

На світлій стороні: сміливість і рішучість

Одна з переваг цього періоду життя жінки в тому, що вона дерзає! У 30 років досить лише зібрати всю свою внутрішню силу, направити до мети і не збиватися з курсу. Ця рішучість дає їй можливість діяти і вимагати того, до чого вабить бажання. Це особливий спосіб підкоряти реальність того, що жінці необхідно для більш-менш радісною і безтурботного життя.

 

38-47 років: чуттєвість

Рубіж 40 років стає свого роду моментом істини, коли потрібно ясно визначити, в яких стосунках жінка перебуває з собою, своїм тілом і бажанням. Турбота про материнство відступає, знову відкриваючи шлях бажанням, насолоди - або ж новим побоюванням. Цілком природно сексуальність починає вибудовуватися навколо відчуття і образу жіночності. Характерна особливість (щоб не сказати задача) цього періоду - потреба переглянути і переоцінити власну ідентичність саме як жінки.

У цей період багатьом вже вдається створити гармонійні відносини з власним тілом і не залежати від тих зразків і моделей, які жінці нав'язують ззовні. У ній народжується внутрішній спокій, вона випромінює силу і гармонійну впевненість у собі. Численні дослідження на тему жіночої сексуальності підтверджують, що багато хто вперше відчувають оргазм саме в цьому віці. У момент близькості жінка насамперед слухає себе і свої відчуття, але також приймає всю їх силу і повноту, не прагнучи  приховати свої переживання, ні їх заперечувати, ні бігти від них, тому що саме в цей період життя вони досягають свого найвищого вираження. Психіка жінки дає їй на допомогу природний механізм, що дозволяє послабити контроль, «відпустити» ситуацію і залишатися в співзвуччі з собою. Відкривши в собі цю здатність і відчувши всю радість такого відкриття, жінка знаходить впевненість, яка дозволяє їй стверджувати своє бажання і проживати свою сексуальність легко.

На темній стороні: подразнення, смуток, спад бажання

У цей період можуть себе проявити перші провісники менопаузи. У символічному сенсі це сигнали прийдешнього віку - напади роздратування або тривоги, вагінальна сухість, зниження лібідо, порушення циклу ... Вони можуть ускладнювати сексуальне життя, викликаючи відчуття гіркоти, ностальгії, пригніченості. Дехто шкодує про те, що «упустили головне», не встигли пізнати насолоду, а тепер уже це пізно. Можливий певний спад бажання.

На світлій стороні: радість, духовні відкриття, наснага

Ці роки можуть, навпаки, принести великі відкриття. Жінки більше не хочуть сприймати задоволення як вид мелодрами. Вони прагнуть до насолоди, подібної «оді до радості»: наповненій легкості, сміливості і бунтарства. Вони хочуть пробувати нове і роблять це без почуття провини. Також у них виникає потреба з'єднати сексуальність з духовними цінностями. Ці жінки нерідко замислюються про зв'язок між любов'ю, сексом і тим, що ми назвемо життєвою енергією - через брак більш точного слова. Їм хочеться не слідувати сексуальному пориву (як це властиве чоловікам), але досліджувати емоційну суть насолоди. І коли їм це вдається, вони відчувають неймовірний зліт наснаги - апофеоз потягу до життя!

47-50 років: пошук смислів

Ключові чотири роки - ті, що дозволять визначити вступ жінки в її 50-річчя. Питання, які тут виникають, повинні бути дозволені. Час не чекає, а тому необхідно визначитися у своїх відносинах із задоволенням - ясно і впевнено. Цей «зворотний відлік» здатний дати імпульс на прийдешні роки. Він спонукає звернутися до себе, проаналізувати, глибоко і чесно, власне минуле. Три важливих етапи нерідко проходить жінка, підводячи підсумок. Спочатку виникає бажання знову пережити емоції тієї, ким вона була раніше: взяти пройдений шлях за точку опори, щоб, відштовхнувшись від неї, рухатися далі, приймаючи своє справжнє ... і майбутнє. Потім ідуть запитання про власну парі: ті, хто вклав свої сили в сімейне життя, очікували отримати (і не завжди отримували) від неї радість і задоволення. Тепер їм належить зміцнювати існуючі відносини або переглянути їх. Необов'язково з тим, щоб прийти до розриву, але для того, щоб надати їм новий, живий сенс. І нарешті, на порозі 50-річчя жінка знову звертається до пошуків власної жіночності та її співвідношення з сексуальністю. Це глибоко внутрішній шлях самопізнання, який багато в чому схожий з її попередніми інтелектуальними та духовними пошуками: їй необхідно ясно усвідомити свою приналежність до світу жінок.

«Перемагають ті, хто завжди знаходить СИЛИ протистояти примхам ЧАСУ В БОРОТЬБІ ЗА СВОЄ БАЖАННЯ»

На темній стороні: чергування зневіри і екзальтації

У цей період, між 47 і 50 роками, може хвилями накочувати страх старіння. Деякі через нього починають вважати своє тіло позбавленим  привабливості. Це також може призвести до втрати сексуального бажання, яке вельми символічно змінюється розширенням соціальних зв'язків - жінки стають дуже активними, вступають в асоціації, розвивають творчі здібності. Така відмова від сексуальності може встановитися надовго.

На світлій стороні: зліт сексуальності

Переживши ностальгію за минулим, жінка може відчути небувалу спрагу життя і насолоди. Цей вибух почуттів приголомшує її партнера, змушуючи бажати її з новою силою. Це момент благодаті, який обіцяє двом щасливі години в майбутньому ...

 

50-55 років: зміни

Якби знадобилося визначити сексуальність в цей період одним словом, найточнішим було б «знову». Але щоб цілком проживати і відчувати це живуще «знову», необхідно враховувати деякі риси цього особливого віку. Якщо перші ознаки менопаузи нерідко з'являються до 45 років, то після 50 років на жінку в психологічному та фізіологічному сенсах обрушується справжній ураган! Змінюється тіло, знижується лібідо, припиняються місячні, припливи супроводжуються нападами тривоги, а зневіра змінюється дратівливістю. Багато жінок вважають, що все це означає кінець їхнього бажання. Але багато хто - і таких сьогодні все більше - вже знають, що з настанням менопаузи сексуальність не закінчується. Відбувається свого роду внутрішня боротьба між гормональними змінами, які наче гасять бажання, і чуттєвістю, яка, навпаки, прагне до насолоди, легкості, відкритості. Жінки, що протистоять примхам часу в боротьбі за своє бажання, завжди перемагають: їх веде і надихає найсильніша спрага життя. Саме вона дає їм право прозирати майбутнє з радістю. І навіть якщо менопауза завжди несе з собою страх старіння, в сьогоденні вони переживають весь спектр еротичних задоволень, які стають лише яскравіше від того, що жінкам більше нічого доводити - ні собі, ні партнеру, нікому взагалі. Яким би не було минуле, у них спалахує інтерес до сексуальних експериментів: вони знову відкривають для себе колишні відчуття, а також досліджують нові області своєї сексуальності. Вони звертаються до свого тіла і своїми можливостями не для того, щоб «перевершити себе», а щоб краще пізнати глибину і силу своєї насолоди. Вони не прагнуть виглядати юними і не вірять, що тіло їх - те ж, що в 20 років. Найбільше їм бажані відчуття і почуття, здатні їх потрясти. І вони знають, що можуть їх пережити завдяки власному тілу!

На темній стороні: страх, самотність, депресія

Деякі можуть бажати чуттєвих задоволень, одночасно вважаючи, що тіло їх на це вже не здатне. Їх охоплює гіркота, за якою тягнуться почуття страху і самотності. Поселившись в душі, вони можуть породити депресію, іноді глибоку. Та у свою чергу гасить потяг, і вийти з цього стану, повернувши собі апетит до тілесних задоволень, можливо лише шляхом серйозної внутрішньої роботи. Звідки беруться ці страх і самотність? Від нездатності приймати себе такою, як є; від невміння отримувати задоволення інакше, ніж поодинці ...

На світлій стороні: душевна ясність, повнота життя, розкутість

І навпаки, якщо попередній період жінці вдалося пройти благополучно, ці роки будуть наповнені почуттями душевної ясності, повноти життя і свободи. Перше з них дає абсолютно фізичне відчуття власної цілісності - і це та основа, на якій будується все інше. Коли жінка просто і природно приймає своє тіло, воно відповідає їй відчуттями ... простими, природними і дуже сильними! Так само природно і вільно приходить сексуальний розквіт. Але тільки в тому випадку, якщо жінка прийняла розставання з молодістю і навчилася спокійніше ставитися до сьогодення.Тоді вона може пережити відродження, відчувати впевненість і повноту життєвих сил.

55 +: виконання

Безглуздо говорити, що в 65 років тіло не приносить жінці ніяких проблем. Але бажання і тут залишається для неї цілющим джерелом. І якщо у нього є можливість виразити себе, воно здатне приносити несподівані подарунки - постменопаузного оргазму. Сексуальна енергія в ці моменти зосереджена на задоволенні. Сексуальність більше не мета відносин і не майданчик для складних психологічних ігор з собою або партнером. Якщо до цього часу жінці вдалося здійснити необхідну внутрішню роботу, вона готова знову відкритися собі і своїй сексуальності. Насолода для неї не просто розрядка, але потреба через свої відчуття возз'єднатися з собою.

На темній стороні: депресія, самотність, байдужість

Якщо життя залишає на серці й тілі незцілені рани, темне покривало депресії може огорнути жінку. Сексуальність списується в архів, а думка про те, що світанок ще можливий, здається безглуздою. Цей особливий рід депресії охоплює тіло, змушуючи бачити лише його втрати. Як результат - байдужість, відстороненість від життя, бездіяльність, відсутність емоцій ...

На світлій стороні: духовність, свобода, радість життя, рівновага

Піклуватися про своє тіло, бути відкритою своєї сексуальності, дозволити собі цю радість - жити ... Все це здатне дати жінці не-ревну впевненість в житті, в якій завжди присутнє бажання. Завдяки йому вона прагне краще зрозуміти, хто вона і яке її місце у світі. У ній народжується мудрість, немов вписана в її тіло, - мудрість, не чужа гедонізму. З почуттям великої свободи жінка старше 60 років здатна себе стверджувати в насолоді і у власному тілесному втіленні.

 

 

26-08-2013, 08:09
Додав: sofi
Переглядів: 1705
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: