Вхід
» » » Маски для обличчя - навіщо і для чого

Маски для обличчя - навіщо і для чого

Маски, які не маскують

Я вже багато розповідала про засоби щоденного догляду за собою, такі як тоніки, креми, сироватки та засоби для вмивання.

Однак, як всі ви знаєте, існує ще одна велика група засобів для обличчя, яку використовують не так часто, але яка не стає від цього менш важливою - маски для обличчя.

Основна особливість будь-якої маски для обличчя - маска миттєва і при цьому має дуже, якщо можна так висловитися, конкретизований вплив. Тобто на відміну від кремів, які намагаються бути універсальними і підходити практично кожному, маски завжди точково б'ють по конкретній проблемі. Очищення - так вже до скрипу, щоб обличчя стягнуло у вузол! Зволоження - відразу і відчутно, щоб шкіра стала м'якою і ніжною, відлущування відразу показує вам зовсім нову шкіру і т.д. і т.п. Саме тому маски не є альтернативою постійному догляду, тобто креми і сироватки - вони не підтримують загальний баланс в шкірі, вони саме «лікують» щось конкретне.

 

«Мі» - це вам не "ля"!

Можливо, вам здається, що маски - не зовсім обов'язковий елемент догляду. Навіщо потрібно наносити маску, якщо є відмінний крем, який повністю підходить і влаштовує? Але справа в тому, що маски  мають набагато ширші можливості для благотворного впливу на шкіру.

Поясню.

На крем, крім його корисного впливу на шкіру, покладено чимало другорядних завдань, покликаних дати нам можливість носити його на обличчі цілий день. Крем, навіть зволожуючий або живильний, не повинен створювати на обличчі жирний блиск. У той же час він, навіть якщо призначений для жирної шкіри, не повинен її сушити і стягувати. На крем повинен добре лягати макіяж. Крем ні в якому разі не має права погано пахнути. Як ви розумієте, всі ці завдання зовсім не пов'язані з функціональністю крему, тому всі ті компоненти, які повинні забезпечувати комфортне носіння крему, нашій шкірі зовсім не потрібні.

Інша  справа маска - жовта, чорна або зелена, липка або жирна, погано пахне чи обсипається шматками - все це неважливо, і компоненти в ній підбираються виключно з точки зору корисності та максимальної ефективності. Саме висока концентрація діючих на шкіру засобів дозволяє користуватися маскою один-два рази на тиждень - цього, як правило, цілком вистачає.

Які ж маски найбільш поширені, що є практично в кожній масці?

1) Зволожуючі і живильні маски.

Я не розділяю їх, так як зазвичай маски суміщають обидві ці функції. За консистенцією вони, як правило, жирні, густі та кремові, і звичайно не вбираються шкірою, залишаючись лежати на ній шаром. Іноді їх не змивають, а просто промокають обличчя серветкою, щоб прибрати надлишки. Гарні для стягнутої або шкіри, що лущиться, після впливу холоду, вітру чи алкоголю.

2) Очищаючі маски.

Переважна більшість таких масок мають у своєму складі глину (або навіть просто є глиною) і через деякий час після нанесення (у різних масок він може варіюватися) засихають на обличчі, починаючи стрімко стягувати шкіру. Маленьке ноу-хау: накладіть зверху на таку маску пласт тонкої харчової плівки, прорізавши отвори для очей, ніздрів і рота. Маска не буде висихати взагалі, а пори шкіри добре розкриються через парниковий ефект, так що вона ще й краще подіє.

3) Маски-плівки.

Це маски з відлущуючою дією. Найчастіше мають консистенцію липкуватиого гелю, висихають на обличчі і утворюють щільно прилеглу до шкіри плівку, яку потрібно зняти, підчепивши за краєчок в районі підборіддя. З обличчя плівка сходить разом в дрібними шматочками відмерлих клітин шкіри, відкриваючи новий свіжий шар. Іноді в такі маски додаються різні компоненти для посилення відлущування - наприклад фруктові кислоти.

4) Маски-скатки.

Ще один вид відлущуючих масок. Маска рівномірно розподіляється по обличчю, а через деякий час підсихає, тільки цього разу утворює не кірку і не плівку, а м'який щільний шар. Цей шар з обличчя скачують пальцями, звідки і пішла назва. Відлущування відбувається за рахунок механічного впливу (скочування) і за рахунок хімічного, так як в такі маски завжди входять речовини, що розчиняють зв'язку між відмерлими клітинами і новим шаром шкіри. Концентрація цих речовин зазвичай досить висока, щоб можна було обійтися і без скочування (якщо шкіра тонка, суха або чутлива), а просто змити її.

5) Тонізуючі маски.

Ці маски особливо гарні перед виходом «у світ». Вони освіжають колір обличчя, повертають рум'янець, підтягують шкіру. За консистенцією бувають дуже різними, за складом - тим більше, однак часто містять такі радості, як вітаміни, екстракти женьшеню, какао та інші корисні підбадьорливі речі. Навіть якщо вам не потрібно терміново освіжити зовнішній вигляд, такі маски просто корисні, особливо для мешканок великих міст. У народі за подібними засобами закріпився епітет «ефект Попелюшки» через їх миттєве, хоча і недовготривале поліпшення зовнішнього вигляду шкіри.

6) Кислотні маски-пілінги.

Як бачите, відлущування представлено багатьма видами масок. Ось ці маски, як правило, випускаються виробниками професійної косметики і є комплементарним відходом до салонних пілінгів. Вони просто розчиняють верхній шар відмерлих клітин за рахунок вмісту різних кислот. Для чутливої ??шкіри можуть не підійти, та й просто для сухої вони найчастіше занадто їдкі.

7) Скраби.

Так-так, не дивуйтеся, їх я теж відношу до масок. По суті, вони діють так само: наносяться на короткий час, впливають сильно і ефективно, потім змиваються. У процесі масування обличчя скрабом на шкіру діють всі ті корисні компоненти, якими виробники насичують його основу. У якомусь випадку це масла, в якомусь - вітаміни, або дезинфікуючі речовини, або ті ж відлущуючі компоненти. При виборі скрабу треба звертати увагу як на ступінь абразивності частинок (це можуть бути м'які поліетиленові мікрокульки або ж навпаки, сувора крихта абрикосової кісточки, ну і десятки проміжних варіантів), так і на склад сполучної основи. В іншому випадку ви принесете мало користі своїй шкірі - як змащуючи жирну маслами, так і підсушуючи суху протизапальними інгредієнтами.

8) Маски для очей і губ.

Мова йде не про експрес-засоби, а про звичайні зволожуючі і живильні маски, але призначених для нанесення на область очей і губ. Шкіра там особливо тонка і ніжна, а крім того, при нанесенні навколо очей засіб не повиннен викликати роздратування. Наносяться ці маски так само, як і звичайні зволожуючі, а потім їх надлишки знімаються серветкою.

9) Розпарюючі маски.

Ще один різновид очищувальних масок. При нанесенні на шкіру відбувається якась хімічна реакція з виділенням тепла (страшно звучить, так?), В результаті чого шкіра гріється, пори розкриваються і віддають весь свій поганий вміст назовні. Після таких масок добре пройтися скрабом або нанести маску-пілінг, щоб вичистити все з пор, що розширилися. Деякі марки полегшують нам життя, випускаючи засоби відразу «два в одному», так звані термо-скраби. Ці скраби при нанесенні на вологу шкіру теж нагріваються, пори розкриваються, а частинки скрабу допомагають очищати їх.

10) Спеціальні маски.

Це маски, які вирішують досить специфічні завдання і тому їх не так легко класифікувати. Наприклад, маски для чутливої ??шкіри, заспокійливі і то - є не у всіх марок, а по консистенції і способу застосування можуть дуже сильно відрізнятися. Те ж можна сказати про детокс-маски, відбілюючі маски і т.п.

Очі розбігаються?

Виникає питання: які маски слід постійно використовувати протягом тижня? Відповідь проста: всі (крім хіба що спеціальних, спрямованих на вирішення певних проблем шкіри).

Оптимальним буде щовечора після очищення обличчя наносити який-небудь із спеціальних засобів, причому протягом тижня повинні застосовуватися і очищаючі, і зволожуючі, і відлущуючі, і тонізуючі маски. Не забуваємо також про спеціальні маски для очей і губ: щоб оптимізувати часові витрати, я наношу їх одночасно з маскою-плівкою або очищаючою маскою: їх-то на очі і губи наносити не можна, так що «місце простоює».

Коли за тиждень використовуєш таку кількістю масок, то легко заплутатися і замість двох разів тиждень почати використовувати їх зовсім хаотично. Щоб цього уникнути, я склала собі графік, постаравшись максимально рівномірно розподілити різні маски по днях тижня. Наприклад, зволожуюча маска наноситься по вівторках і п'ятницях, пілінг-скатка - по понеділках і четвергах і т.д. Багато масок добре використовувати в комплексі: наприклад, після відлущування нанести тонізуючу або зволожуючу маску, яка набагато краще буде працювати на «розкритій» шкірі.

Спершу це може здаватися маразмом - заглядати щовечора в список і дивитися, яку маску  застосовувати сьогодні, але поступово послідовність запам'ятовується і зараз я, наприклад, зовсім не звіряюся зі списком. Залежно від сезону кількість і тип масок на тижні змінюються: влітку я додаю одну очищувальну замість зволожуючої і навіть можу робити маски з глиною «позачергово», перед якимись іншими. Взимку - навпаки, більше поживного і заспокійливого догляду.

Повірте, шкіра вдячна за такі щовечірні любощі.

Ну ось, коли теоретичні основи застосування масок викладені, я зможу приступити до тестів конкретних засобів.

А ви часто використовуєте маски?

І яким віддаєте перевагу?

27-03-2014, 13:40
Додав: eva
Переглядів: 1410
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: