Вхід
» » » Як правильно використовувати косметику для волосся

Як правильно використовувати косметику для волосся

Якої тільки косметики для волосся немає сьогодні в продажу: звичайні шампуні, шампуні «2 в 1», кондиціонери, бальзами, сироватки, маски і т.д. Так що, якщо й існує який або дефіцит у продукції по догляду за волоссям, то тільки пов'язаний з інформацією про те, який продукт після чого слід застосовувати. Здавалося б, досить прочитати інструкцію на флаконі або тюбику - і справу зроблено! Однак на практиці волосся виявляються раптом занадто обтяжені, або плутаються, незважаючи на застосування дорогої косметики для волосся.

Як правильно використовувати косметику для волосся

Частенько ми схильні приписувати ці неприємності наслідків від використання лаку, гарячої завивки або фарбування. І, в більшості випадків - це так і є. 
Але, не можна забувати і про те, що причина може бути куди більш банальною: в неправильно підібраному шампуні, або використані не за призначенням - бальзами. Давайте розберемося - як правильно використовувати косметику для волосся , щоб раз і назавжди поставити крапку в цьому питанні.

Хто є хто з племені шампунів

Шампуні розрізняються за типом і станом волосся, для яких вони призначені: сухих, нормальних, жирних, змішаних, пошкоджених і забарвлених. До складу будь-якого шампуню входить, як правило, водна суміш кондиционирующих, естетичних і функціональних добавок, консервантів і поверхнево-активних речовин (сурфактантів).

Почнемо по порядку. Зазвичай в шампуні міститься від двох до чотирьох поверхнево-активних речовин. Вони відповідають за видалення з волосся і шкіри голови всіляких забруднень; перешкоджають її повторному осіданню на волосся; покращують властивості самого шампуню, роблячи його більш в'язким, і стабілізуючи деякі його інгредієнти.

Як правильно використовувати косметику для волосся

Зрозуміло, що чим м'якше ці речовини впливають на волосся, тим шампунь годиться для частішого застосування:

• кондиціонуючі добавки, які входять до складу шампунів, покращують стан волосся. За допомогою функціональних добавок регулюється pH і ступінь в'язкості

• консерванти необхідні для того, щоб запобігати в самому шампуні появу і розвиток, яких би то не було, мікроорганізмів, шкідливих для нашого здоров'я

• назва ж естетичних добавок, говорить сама за себе: їх функція - надати продукту приємний аромат, потрібний колір і «перламутрових».

Сухий жирному - не товариш

Сухому волоссю потрібні м'які шампуні , до складу яких входять не тільки поверхнево-активні речовини, а й різні зволожуючі добавки. Ними можуть бути всілякі рослинні масла і екстракти.

Як правильно використовувати косметику для волосся

Крім того, у складі шампунів для сухого волосся повинні бути присутніми вітаміни і сонцезахисні речовини. Логічно, що для жирного волосся потрібні більш "жорсткі" шампуні , ніж для сухих. Однак, чим більше знежирювати шкіру голови, тим агресивніше працюватимуть сальні залози, намагаючись компенсувати порушений баланс. Для запобігання жорсткого впливу, в шампуні для жирного волосся вводять різні добавки, що звужують протоки сальних залоз, тим самим знижуючи надмірну активність. Такими добавками можуть бути - екстракти кропиви, реп'яха і какао-бобів. У шампунях для пошкодженого волосся  важливу роль відіграють спеціальні кондиціонуючі компоненти, що розпізнають пошкоджені ділянки волосся, і що наповнюють волосся корисними біодобавками (протеїни і їх похідні).

Останній штрих

Після того, як волосся вимите, починається наступний важливий етап догляду за ними - пом'якшення і, якщо необхідно, харчування. Кондиціонери та ополіскувачі для волосся нейтралізують дію лужних засобів, що містяться в шампунях; живлять і зволожують волосся, проникаючи в глиб структури. Крім того, кондиціонери сприяють більш швидкому висиханню волосся, не віднімаючи при цьому вологу з них самих.

Як правильно використовувати косметику для волосся

В окремих споліскувачах містяться компоненти, що борються з електричною статикою волосся, через які вони тягнуться за гребінцем під час причісування. У застосуванні кондиціонерів і ополіскувачів немає нічого складного. Досить нанести їх на вологе чисте волосся на 1-2 хвилини і потім ретельно прополоскати водою.

Бальзами чимось схожі на кондиціонери і теж відповідають за відновлення та живлення пошкоджених ділянок волосся, але, крім цього, вони надають вплив і на волосяну цибулину, стимулюючи, тим самим, ріст волосся. Так само, як і кондиціонери, бальзами наносяться на вологе волосся після основного миття. Залишати бальзам на волоссі слід на більш тривалий час - від 5 до 20 хвилин, після чого добре змити.

За схожим принципом працюють і спеціальні маски для волосся, але, як правило, вони мають спрямовану дію і щоб його посилити, волосся з нанесеним на них складом маски необхідно тепло укутати.

27-03-2014, 13:40
Додав: sofi
Переглядів: 583
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: