Вхід
» » Болять м'язи після тренування, що робити?

Болять м'язи після тренування, що робити?

Всі знають, що якщо рівень фізичної підготовки невеликий, навіть після не самого інтенсивного тренування чекай болю в м'язах. Боляче виконувати найпростіші дії, пов'язані з тим чи іншим фізичним навантаженням, часом не хочеться навіть ворушитися. Що робити, якщо болять м'язи після тренування?

Насамперед, не засмучуватися. Скоро дискомфорт пройде, а при регулярних заняттях спортом тіло буде перебувати в приємному тонусі.

 

Причини болю в м'язах після фізичного навантаження

  • травма (у цьому випадку біль настає відразу);
  • утворилася молочна кислота;
  • мікротравми волокон.

У результаті тренування в м'язах накопичується занадто багато молочної кислоти, тому при їх скороченні виникають дискомфортні відчуття.

Якщо різко змінити комплекс вправ, направивши вплив на певні групи м'язів, збільшивши інтенсивність тренування, виконуючи більше число повторів, піднімаючи значну вагу, навіть тренована мускулатура може почати хворіти. У даному випадку хворобливі відчуття викликаються не молочною кислотою, а мікророзривами м'язових волокон.

Біль виникає на наступний день або через добу, через два-три дні пропадає. Із збільшенням рівня тренованості організм покращує здатність прибирати шлаки, що утворюються в мускулатурі, збільшується міцність волокон.

Виявляється, мікротравми волокон стимулюють захисні сили організму, від чого виробляється набагато більше гормонів, їх дія знімає запалення і прискорює загоєння. Ділення білкових клітин також відбувається швидше, в результаті чого збільшується м'язова маса.

Як попередити біль у м'язах після занять спортом

Необхідно правильно організувати тренування, не допустивши, щоб боліли м'язи. Зусилля потрібно спрямувати на те, щоб мінімізувати дискомфортні явища.

Ті, хто тривалий час займається фізкультурою або спортом, знають, що болі в м'язах після тренування нерідко пов'язані з перетренованістю. Поява болю при наявності спортивного стажу вказує на брак часу на те, щоб організм відновив м'язові волокна, пошкоджені під час попереднього заняття. У разі перетренованості поки в м'язах відбувається усунення запалення і загоєння волокон, їм дається додаткове навантаження, що викликає нові мікротравми і т.д.

Кожне тренування повинне завершуватися так званою заминкою. Це різні спортивні рухи, схожі на розминку, але вона виконується з іншою метою. Корисні: ходьба, легка пробіжка, прості вправи на гнучкість або розтягнення. Дані нескладні вправи прискорюють видалення з м'язів продуктів розпаду, що утворилися.

Як правильно тренуватися

Перед тим, як піддавати організм фізичним навантаженням, потрібно як слід розім'ятися. Щоб м'язи швидше зігрілися, варто тепліше одягнутися.

Кожне тренування повинне виконуватися з певним настроєм. Потрібно чітко бачити перед собою мету. В іншому випадку заняття фізкультурою або спортом перетворюються в набір механічних зусиль з підйому тягарів або ваги власного тіла, які дають одну втому.

Для прискорення виведення продуктів розпаду, що викликають хворобливі відчуття, необхідно пити достатню кількість чистої води. Вода також потрібна, щоб компенсувати витрати вологи організму на потовиділення, яке під час тренування збільшується.

Що робити, якщо сильно болять м'язи після тренування

  • Якщо біль досить сильна, варто відвідати лазню або сауну.
  • Кому банний жар не по душі або протипоказаний, можуть прийняти гарячу ванну з морською сіллю. В результаті оздоровчої процедури активізуються обмінні процеси і усунення дискомфорту відбудеться набагато швидше.
  • Щоб не терпіти м'язовий біль, можна запитати в аптеці знеболюючий протизапальний пластир.

Принцип дії пластирів різних виробників схожий. Вони надають знеболюючу та протизапальну дію, стимулюють кровообіг.

Пластир рекомендується використовувати на ніч, наклеївши на хворі м'язи ввечері. Пластир ефективно позбавляє від стомлення та болі у м'язах, їх також можна використовувати при розтягненнях, вивихах, ударах і обмороженнях.

5-07-2014, 01:03
Додав: sofi
Переглядів: 3746
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: