Вхід
» » З чого починається жінка?

З чого починається жінка?

Про суть жінки,і справжнє призначення жінки писали різні автори. Феміністично налаштовані письменники давали жінці зайвий привід згадати про свої права і включитися в активну боротьбу за них, письменники-сексисти доводили жінці зворотне, психологи-тренери намагалися навчити нас полюбити себе, не звертаючи увагу на внутрішні конфлікти. А ось філософ Даріо Салас Соммер помістив на обкладинку своєї книги парадоксальне питання «Чи існує жінка?» І, по всій видимості, потрапив в точку ..

Якщо ви її ще не читали, то вас може зацікавити, що ця книга для жінок, про жінок і з великою любов'ю до жінки. Хоча, якщо вона потрапить до рук чоловікові, нічого страшного не станеться. Швидше навпаки - у нього з'явиться шанс зрозуміти жіночу природу.

Але все ж звернена книга до нас, жінок. Ні, ви не побачите в ній рад по зваблюванню, примноженню краси і молодості і пронизливих автотренінгів на тему «Я все можу. Я супержінка. Я гідна всього найкращого ... »Даріо Салас розповість вам про інші мрії жінки, найглибші і визначальні.

Час від часу, мабуть кожна жінка задає собі питання: Хто я? Навіщо я живу? Як мені будувати своє життя? Як знайти свого чоловіка? Як бути успішною? Намагаючись знайти відповіді, ми виявляємо, що наше життя будується навколо чоловіка і для чоловіка. Охмурити, спокусити, оженити, утримати, використовувати - ми засвоюємо це з генетичною інформацією, з нав'язливими нормами соціуму, з продуктами масової культури - так звідусіль! І очевидно, що найчастіше жінка своєю найголовнішою роллю, так чи інакше, вважає роль еротичної приманки. Салас говорить про це, приводячи масу доказів, з якими важко не погодитися. Дійсно, прагнення жінки спрямовані на зовнішність. Ми піклуємося про красу обличчя і тіла, про ефектність свого вбрання, про гарну картинку нашого життя (будинок, машина, весілля, милі слухняні діти, хороша робота і т. д.) Але чи багато жінка приділяє уваги своєму внутрішньому світу? У вічній гонитві за зовнішнім благополуччям, за неухильну відповідність очікуванному соціуму, жінці не залишається часу працювати над своєю сутністю - своїм «Я», ростити і розвивати його.

Салас каже, що якби жінка більше займалася самоспостереженням, розвивала свою свідомість, уміння міркувати, приймати рішення, прогнозувати, знаходити компроміси, то вона б не залежала від чоловіка так, як залежить сьогодні. Якби вона займалася розвитком своєї сутності, то їй не прийшло б в голову вимагати вирішення своїх проблем  чоловіком. І в цьому я з чилійським мислителем згідна.

Якщо озирнутися навколо, то найщасливіші шлюби в моєму оточенні складаються з пар, де чоловік і жінка, скажімо так, не ведуть боротьбу за територію. У цих парах у жінок є якась внутрішня «м'яка сила». І по них видно, що можна бути внутрішньо рівною своєму чоловікові і не кричати про це в суперечках.

Також Салас каже, що жінка, яка програла бій за красу і еротизм, за основу може взяти чоловічу модель поведінки, що проявляється у неї у вигляді прагнення домінувати, перемагати, захоплювати. При цьому, змагаючись з чоловіками і ведучи битву на чоловічому соціальному терені, вона може навіть чогось досягти. Але чи стане жінка від цього щасливою? І чи залишиться вона жінкою? Застосовуючи відверто чоловічі ходи: агресію, жорстокість, силу, натиск, чи не стає жінка протиприродною упаковкою для тестостерону? І де ж тоді вихід?

Зі слів автора він у внутрішній роботі над собою, в тому, щоб жінка стала матір'ю самій собі, направила на себе всі свої материнські якості і навчила себе бути справжньою жінкою. І якщо ви цього досягнете, вам не буде чого  гнатися за зовнішнім благополуччям і похвалою від суспільства. Простіше кажучи, ви самі будете знати собі ціну, перестанете бігати за хибними цінностями і відчуєте смак щастя від того, що є у вас всередині.

Ви перестанете бути еротичним об'єктом і станете розвивати свою індивідуальність. Адже в чому різниця між індивідуальністю і об'єктом? Якщо об'єкт має зовнішні сторони і є просто річчю, то у індивідуальності є власний внутрішній світ і свідоме життя. До речі, Салас звертає увагу на цікаву деталь, - багато хто впевнений: будеш красивою, багатою і здоровою - будеш і щасливою. Від зовнішнього придбання внутрішньо збагатишся. Насправді ж правильна послідовність зворотна - розвинувши свій внутрішній світ і відчувши себе внутрішньо щасливою, гармонійною і цілісною, ти зможеш залучити до себе всі інші зовнішні блага.

Взагалі Салас робить сильний акцент на тому, що людина повинна розібратися в собі, зрозуміти себе. І що ж таке головне повинна зрозуміти в собі жінка?  Я б виділила головні його «рецепти» в наступний список:

· Якщо не розвинений внутрішній світ жінки, вона буде сприймати себе все життя як еротичний об'єкт (що не принесе їй ніякого щастя); 

· Коли згасає краса і сексуальна чарівність жінки, вона перестає цінувати себе. Але ж жіночність - це не тільки зовнішні, але і внутрішні складові: м'якість, сприйнятливість, чутливість, вміння давати і віддаватися; 

· Внутрішньо розвинена жінка вільна від соціальних штампів і психічної тиранії з боку чоловіків; 

· Жінці не варто імітувати чоловічі ролі, у неї є своя, не менш важлива; 

· Розвинене вище «Я» може допомогти жінці контролювати свої емоції; 

· Жінка САМА може побудувати своє життя за допомогою своєї внутрішньої жіночої сили, не використовуючи чоловіка і чоловічу модель поведінки;

Власне, рад у книзі чимало і, що цікаво, вони не носять повчальний характер, мовляв, тільки так роби, а не інакше. Це скоріше підказки, добрі і розумні.

У книзі Саласа немає шовінізму, сексизму, утопії та ілюзій. У ній немає бажання автора-чоловіка в черговий раз вказати жінці на її місце. Не побачила я в ній і спроби полестити жінці, вступити в такий собі «жіночий профспілка», де діляться секретами виживання в чоловічому світі. І вступати в подібні профспілки, де жінки витрачають свої сили на змови проти чоловіків, таємну заздрість і ненависть, автор також ради не дає. Жінка може взаємодіяти з чоловіком, даючи йому набагато більше, ніж секс. І в цьому її сила.

Пропонований серйозний і чесний аналіз жіночого світу позбавлений романтики і чимось нагадує обстеження у хорошого лікаря. І щоб отримати з цього користь, в якийсь момент треба переступити через власні психологічні бар'єри. Читаючи цю книгу, ви зіткнетеся з такими словами як «психічна матка», «заздрість до пеніса», «страх кастрації», «ерогенна полярність» і т. д. Ще Салас піддає сумніву існування материнського інстинкту. Можливо, для когось це стане приводом для обурення: мовляв, навіщо нам вся ця фрейдистська петрушка і малозрозумілі затвердження, не актуально все це, старина Зигмунд все перебільшував. З іншого боку доводи Фрейда і Хорні автор згадує до місця, пояснюючи все дуже просто і доступно. А достаток слів з такої делікатної області, як геніталії, обумовлено тим, що одне без іншого не буває. У нас є мозок, серце, душа, ідеали і переконання. Але у нас є також матка, груди і т. д. І справедливості ради всі ці слова і теми, від них відштовхуються, тут використовуються коректно, розкриття питання заради.

Імпонує те, що Салас пояснює все простою мовою, але глибоко. Його приклади, доводи і факти близькі й зрозумілі. Проблеми, про які він говорить, знайомі. Словом, це не якась література для обраних - це книга по справжньому саморозвитку, яка буде корисна кожній жінці в будь-якому віці. Але головним при цьому є те, що жінка повинна хотіти роздумувати самостійно, а не отримувати готові поради. Це важливо.

Думаю, що для жінок, які всерйоз хочуть зайнятися саморозвитком, ця книга буде надзвичайно корисною. Принаймні, вона змусить вас задуматися - сісти ввечері в затишне крісло і за гарячим ароматним чаєм подивитися на себе з самих різних, несподіваних сторін. Подумати, знайти відповіді на питання або хоча б просто задати їх собі. І напевно при цьому не треба піддаватися внутрішньому крику, що «це не про мене» або «я не така», просто спробуйте зазирнути всередину себе і зробити паузу ... затримайтеся там хоча б на секунду. Адже іноді нам не вистачає саме цього, саме таких хвилин наодинці з собою ...

На закінчення, кілька маленьких витримок-тез із книги «Чи існує жінка?»:

- Жінці потрібно припинити вимушену еротичну гру з прикрашання себе.  
- У суспільстві існує тільки модель самки, жіночої моделі не було ніколи.  
- Не слід перекладати на чоловіків відповідальність за власне щастя.  
- За неправильною поведінкою стоїть нерозуміння того, що насправді відбувається в твоєму житті.  
- Щастя пов'язане з внутрішнім світом, воно не залежить від зовнішніх подій.  
- Або життя сформує людини, або людина сама сформує своє життя.

І, користуючись реплікою Олександра Гордона, перефразую: книга Даріо Саласа «Чи існує жінка?» Розрахована не тільки на широку, але й на глибоку аудиторію. Приймайте рішення самі. 


Ірина Свєтлова

5-09-2013, 00:04
Додав: sofi
Переглядів: 1717
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: