Вхід
» » Зміни в організмі жінки під час вагітності

Зміни в організмі жінки під час вагітності

З найперших днів вагітності, організм жінки починає перебудовуватися. Звичайно, це нормальний процес, але до появи дитини, в організмі майбутньої мами відбувається безліч процесів. Адже їй потрібно підготуватися до пологів, годівлі грудьми, а значить, організм повинен встигнути виробити все необхідне для дитини, поки він знаходиться всередині мами і підготувати його до появи на світ.

Звичайно, жінка не одразу починає відчувати зміни у своєму стані і організмі, а вже тільки тоді, коли вони стають істотними, коли маленьке диво трохи виростає і починає споживати мамину енергію і речовини для росту і харчування.

Системи організму жінки, які змінюються під час вагітності

Найбільший вплив вагітність робить на нервову та ендокринну системи. Тому під час спостереження у фахівця жінка обов'язково здає аналізи, щоб переконатися, що ендокринна система працює нормально. У більшості випадків виписуються препарати, що підтримують її працездатність, інакше жінка буде погано себе почувати, адже здоров'я ендокринної системи забезпечує здоров'я і нормальну працездатність багатьох органів.

Головний і спинний мозок теж відчувають колосальне навантаження, там починаються найскладніші нервові процеси, але це просто необхідно, щоб плід правильно розвивався.

Чи знаєте ви, що до 39 тижнів вагітності спинний мозок блокує всі імпульси, що йдуть від матки, інакше не можна було б зберегти вагітність.

Центральна нервова система теж отримує навантаження, саме тому у вагітної жінки різкі перепади настрою, її психіка важко справляється з процесами в організмі. Роздратування, втома, сонливість - це якийсь захист від перевтоми, тому імпульси нервової системи захищають такими способами жінку від перевтоми. Забезпечуючи майбутній дитині безпеку.

Гормони жінки під час вагітності

Вагітність, як відомо, розвивається за рахунок гормонів, які виробляють яєчники. До 10 тижня плода разом з ним росте плацента, яка теж відповідає за своєчасне вироблення гормонів. Через плаценту плід одержує кисень і харчування.

Під дією гормонів, що виробляються яєчниками і плацентою, ростуть статеві органи мами, розвиваються молочні залози, збільшується піхва. Плацента виробляє прогестерон, саме він у майбутньому допомагає розслабити м'язи матки і кишечника. Матка жінки збільшується в кілька разів, якщо до вагітності вона може важити 50 г, то після пологів до 1200г.

Всі знають, що найчастіше, під час вагітності жінка набирає вагу, нормальний набір ваги до 15 кг. Але при цьому дитина при народженні важить всього 3-5 кг, все інше - жировий прошарок, необхідний для нормального розвитку і живлення плода.

Інші зміни в організмі вагітної жінки

Збільшується ширина кісток, трохи збільшується обличчя, змінюється пігментація шкіри.

Обмін речовин перебудовується і підлаштовується під потреби плода, головне забезпечити його нормальний розвиток і харчування. Щоб обмін речовин був нормальним і не завдав шкоди майбутній мамі і малюкові, необхідне правильне харчування під час вагітності.

Частішає пульс, дихання, це відбувається тому, що серце змушене працювати швидше і перекачувати ще й об'єм крові, необхідний дитині. Тому збільшується кількість крові в організмі жінки, і як наслідок вже почастішання дихання і швидкий пульс.

Всі зміни в організмі оборотні, тому не варто цього боятися, головне правильно харчуватися, не наражатися сильним навантаженням, щоб вагітність пройшла нормально, тоді через кілька місяців після пологів, організм вже відновиться і прийде в свій нормальний стан.

30-06-2014, 14:25
Додав: sofi
Переглядів: 655
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: