Вхід
» » Чи варто боятися швів після пологів?

Чи варто боятися швів після пологів?

 

Пологи - процес непередбачуваний. Іноді вони проходять без сучка і задирочки, іноді виникає необхідність кесаревого розтину. Розриви промежини, стінки піхви або шийки матки - теж не рідкість. Всі ці ситуації вимагають накладення швів. Це означає, що деякий час після пологів жінка повинна буде гранично уважно ставитися до рекомендацій лікаря та забезпечити післяопераційним швам необхідний догляд. Це здається таким складним і страшним... Повірте, в реальності все зовсім не так жахливо! Жінка після пологів відчуває таку ейфорію, дивлячись на свого малюка, що ніякі шви засмутити її не можуть. Я розповім, які можуть бути післяопераційні шви і як доглядати за ними, щоб уникнути неприємних ускладнень.

Які можуть бути шви після пологів

Протягом пологів може виникнути безліч обставин, що потребують накладання швів. Розберемо, які шви можуть накласти породіллі.

Найскладнішим випадком є кесарів розтин. Зрозуміло, що будь-яка операція без швів обійтися не може. Розріз кесарів роблять в нижньому сегменті матки, його розмір близько 12 см. Крім внутрішніх швів є ще і зовнішні. Завдяки методу накладання швів, запозиченому з пластичної хірургії, після повного загоєння вони майже непомітні.

На шийку матки накладають шви у разі розриву тканин при пологах. Найчастіше такий розрив виникає при недостатньому розкритті матки і передчасному виштовхуванні плода. Тканини шийки нерідко розриваються при післяпологовому огляді родових шляхів. При ушиванні таких розривів не потрібно знеболювання, оскільки шийка матки після пологів малочутлива до болю. При накладенні швів використовують кетгут - шовний матеріал.

Найпоширенішими є шви на промежині. Розриви промежини можуть виникнути в наступних ситуаціях:

  • стрімкі пологи;
  • положення плоду;
  • передчасні пологи і т. д.

Розірватися можуть м'язи і стінки прямої кишки, м'язи тазового дна, задня спайка піхви. Часто акушери спеціальним інструментом тканини розсікають по серединній лінії від задньої спайки піхви до заднього проходу. Роблять вони це в тих випадках, коли бачать, що розрив тканин неминучий. Рівні краї простіше зшити, а гоїтися такі шви будуть набагато швидше.

Догляд за швами післяпологовими

Будь-які післяпологові шви вимагають спеціального догляду. Шви на шийці матки і піхві не викликають хворобливих відчуттів і практично не турбують жінку. Ці шви розсмоктуються самостійно за кілька тижнів.

Особливого догляду потребують шви після кесарева розтину. Перші кілька днів медсестра обробляє їх спеціальним антисептичним розчином і накладає пов'язку. Шви знімають через тиждень, після чого потрібно з особливою ретельністю обробляти післяопераційний рубець. Приймати душ після кесарева розтину можна тільки через тиждень. Шов при цьому не можна терти. Деякий час після операції жінка буде страждати від болю, вона повинна бути до цього готова. Не соромтеся зайвий раз попросити знеболюючі і пам'ятайте, що все страшне вже позаду. У вас на руках ваша крихітка, а болі пройдуть, дуже скоро пройдуть. Близько 2 місяців після операції жінці заборонено піднімати тяжкості, щоб не допустити розриву швів.

Всі зовнішні шви вимагають ідентичного догляду: спокій і максимальний захист від інфекцій. Найскладніше забезпечити такий догляд швам в області промежини. Сюди і пов'язку не накладеш, і від контакту з післяпологовими виділеннями не врятуєш. Залишається лише ретельно дотримуватися особистої гігієни:

  • як можна частіше міняти післяпологові прокладки;
  • підмиватися після кожного відвідування туалету;
  • носити бавовняну вільну білизну;
  • двічі на день промивати шви милом;
  • обробляти шви антисептичним розчином щодня.

Ще однією складністю, з якою зіткнеться жінка у випадку швів на промежині, - це заборона на сидіння. Деякий час доведеться робити все напівсидячи. Але це всього пару тижнів, так що нічого страшного.

Післяпологові шви не представляють особливої небезпеки, якщо за ними здійснюється належний догляд. Зовсім скоро ви цілком поглине своїм малюком, а про шви навіть не згадаєте.

 

шви після пологів

15-01-2015, 19:29
Додав: sofi
Переглядів: 244
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: