Вхід
» » Як правильно вибрати постільну білизну

Як правильно вибрати постільну білизну

Здрастуйте, дорогі друзі.

Хочу сьогодні поговорити з вами про комфорт. Погодьтеся, що він повинен бути навіть у сні. Поради як вибрати постільну білизну відкриють всі таємниці і нюанси для покупки гарного комплекту, який і буде створювати зручність та затишок в нашій спальні.

Адже важко не погодитися з твердженням, що від комфорту нашого ліжка залежить якість нашого сну. Не останню скрипку в оркестрі приємних сновидінь відіграє і якість тканини, і розмір простирадла (не дуже комфортно ловити його в різних кутах ліжка) і ще багато факторів про які й піде мова. 

Як вибрати постільну білизну

Постільна білизна виробляється з використанням тканин з шовку, льону, бавовни. Деякі люди вважають за краще ніжний і розкішний шовк, деякі - звичний бавовна і льон, а хтось - прихильник фланелевих або махрових простирадл.

Дати точні рекомендації, як правильно вибрати якісну постільну білизну, не можна, оскільки кожна людина має особисті переваги, як у матеріалах постелей, так і в колірному виконанні.

Показники якості ліжка

Показників, що відповідають за якість, всього кілька: обробка матеріалу, щільність переплетення, стійкість барвників, відповідність заявленим розмірами (включаючи усадку), обробка швів. Давайте розглянемо всі показники і з'ясуємо, як правильно вибрати якісну постільну білизну, для комфортного та повноцінного нічного відпочинку, а також тривалого використання.

Обробка матеріалу

Від якості обробки тканини залежать Ваші відчуття від дотику до матеріалу. Тканини з однакової сировини можуть бути абсолютно різними на дотик. Тому постіль краще відразу протестувати на особисті відчуття.

Щільність переплетення

Показник щільності повинен бути вказаний на етикетці. Він вказує на кількість ниток в 1-му кв. сантиметрі тканини. Чим більше кількість ниток (щільність), тим довше комплект буде служити. За стандартами, кількість ниток на один кв. сантиметр не повинно бути менше 60. Тканини дуже високої щільності містять до 500 ниток на один кв. сантиметр.

Показник щільності (ниток на 1 кв. См):

  • 25-50 ниток - низька щільність;
  • 60-80 ниток - середня щільність;

  • 120-280 ниток - висока щільність, що забезпечує високу якість матеріалу (японський шовк, сатин, перкаль).

Розміри комплектів

Перед вибором і покупкою необхідно заміряти матрац, ковдри і подушки. У магазинах дуже важливо звернути свою увагу на країну-виробника: майже кожна країна має свої традиції, які проявляються і в стандартах розмірів ліжка.

Наприклад, стандартні розміри наволочок:

  • 70х70 сантиметрів - Росія;

  • 80х80 сантиметрів - Німеччина;

  • 65х65 см - Франція

  • 50х70 сантиметрів - Іспанія та Італія.

Теж можна сказати і про  підодіяльники. У постільних комплектах з тієї ж Іспанії чи Італії скрутно підібрати підодіяльник великого розміру.

Усадка матеріалу

Майже всі матеріали після прання дають невелику (в 3-5%) усадку, що особливо характерно для бавовни та льону. Як правило, при вказівці розмірів виробники враховують цю усадку. Усадку побачити ми зможемо після перших двох праннів. 

Стійкість барвників

Перевірити стійкість барвників дуже легко. Якщо при порівнянні кольору зовнішньої і виворітного боку тканини Ви побачите велику різницю, то це може сказати Вам про погану якість барвників. Це означає, що матеріал втратить свою привабливість після першого ж прання.

Також слід звернути увагу на запах упакованого комплекту. Якщо він різко віддає хімією, то барвник - неякісний, тобто забарвлення швидко потьмяніє. Вивчіть етикетку! Якщо дозволяється прати вироби при температурі до 600 С, то барвник - стійкий.

Обробка швів

Шви повинні бути акуратно оброблені нитками, підібраними в тон білизни, що говорить про високу якість білизни. Якщо краї не оброблені або з білизняних швів стирчать нитки або краї матеріалу, то білизна - неякісна.

 Етикетка та упаковка

Якісна білизна завжди має етикетку і продажну упаковку. На етикетці вказані всі необхідні параметри і дані рекомендації по догляду за білизною.

Про те, скільки треба мати комплектів в господарстві ми говорили. Якщо вас зацікавила це, запрошую почитати.

І на завершення пропоную ще кілька Відеопорад про те, як правильно вибрати постільну білизну.

11-03-2014, 16:46
Додав: sofi
Переглядів: 943
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: