Вхід
» » Що робити, якщо розбився ртутний градусник

Що робити, якщо розбився ртутний градусник

Не буду сперечатися, ртуть дуже небезпечна. У першу чергу шкідливі пари ртуті. Але в градуснику концентрація цього рідкого металу невелика, тому великої небезпеки для здоров'я не представляє. Найголовніше правильно і в найкоротші терміни ртуть зібрати. Ви цілком впораєтеся з цією процедурою самостійно, рятувальники, як правило, на такі звернення не виїжджають.


Отже. Що необхідно робити: 

Найголовніше - не панікувати!


1. Відведіть дітей з приміщення, в якому розбився градусник 

2. Одягніть гумові рукавички 

3. Обмежте місце розливу. Ртуть прилипає до поверхонь і може бути легко рознесена на підошвах по інших ділянках приміщення. 

4. Максимально ретельно зберіть ртуть і всі  частини градусника в скляну банку з холодною водою, щільно закрийте кришкою, що закручується. Вода потрібна для того, щоб ртуть НЕ випаровувалася. Банку тримаєте далеко від нагрівальних приладів. 

5. Ртуть збираємо за допомогою наприклад: двох аркушів паперу (у вигляді совка), мокрої газети, фольги (ртуть повинна притягатися, але я сама цей спосіб не пробувала). 

6. Дрібні крапельки - за допомогою одноразового шприца або спринцівки. Їх так само необхідно помістити в банку з водою. 

7. Тепер, коли ртуть зібрана, приміщення необхідно добре провітрити протягом 2-3х годин. Якщо і залишилися якісь частинки, вони благополучно випаруються і вивітряться у вікно (без шкоди для здоров'я) 

8. Місце розливу ртуті обробіть концентрованим розчином марганцівки або хлорного вапна. Це окислит ртуть,  приведе її в нелеткий стан. Якщо ні того, ні іншого в будинку не знайшлося, можна приготувати гарячий мильно-содовий розчин: 30 грамів соди, 40 грамів тертого мила на один літр води.

Що робити, якщо розбився ртутний градусник


А тепер, що бажано зробити:

1. Звернутися за консультацією в службу порятунку (тел. 112, 01)   Оперативний черговий розповість вам, що робити, куди ви зможете здати банку із залишками градусника і ртуттю. 
Ні в якому разі не викидайте її!! 

2. До того, як настане можливість віддати банку представнику спецструктури, можна виставити її на балкон. За умови, звичайно, що за вікном прохолодніше, ніж у приміщенні. При низьких температурах виділення отруйної пари зменшується. 

3. Щоб не пропустити ні однієї кульки ртуті, можна скористатися ліхтариком або лампою. 

4. Пийте більше сечогінної рідини (чай, кава, соки), оскільки ртутні утворення виводяться з організму через нирки. 

Чого робити не можна:

1. Не можна викидати розбитий термометр у сміттєпровід. Випарувавші там два грами ртуті здатні забруднити шість тисяч кубометрів повітря. 

2. Не можна підмітати ртуть віником: жорсткі прути тільки раздрібнять отруйні кульки в дрібний ртутний пил. 

3. Не можна збирати ртуть за допомогою пилососа: продувається пилососом повітря полегшує випаровування рідкого металу. До того ж, пилосос після цього доведеться відразу ж викинути. 

4. Але ні в якому разі не можна створювати протяг до того, як ви зібрали ртуть, інакше блискучі кульки розлетяться по всій кімнаті. 

5. Не можна прати одяг та взуття, які контактували з ртуттю, в пральній машині. По можливості - цей одяг краще викинути. 

6. Не можна спускати ртуть у каналізацію. Вона має властивість осідати в каналізаційних трубах. До речі, витягти ртуть з каналізації - неймовірно складно. 

Ось і все! Нічого страшного. Удачи! І бережіть себе!

5-09-2013, 14:18
Додав: sofi
Переглядів: 3433
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: