Вхід
» » Болі в животі та їх різновид

Болі в животі та їх різновид

Болі в животі  сміливо можна віднести до одного з найбільш серйозних симптомів, поряд з серцевими, які вимагають особливої і ретельної уваги.

Тут зосереджені життєво важливі органи і велика небезпека пропустити серйозне захворювання, хірургічне або інфекційне, яке може привести до серйозних наслідків.

Діагностика черевної порожнини досить складна. Вона вимагає додаткових аналізів, досліджень УЗД рентгенограму, гастроскопію. На жаль, не кожен лікар може відразу поставити правильний діагноз, але відвідування лікаря просто необхідне.

Далі будуть описані діагностичні ознаки, які потрібно взяти до відома, але самолікуванням, грунтуючись на даній інформації, без консультації лікаря, не варто.

1.Болі, якщо вони виникли після прийому їжі, особливо кислої, гострої, випічки, соку або кави, носять ниючий або гострий розпираючий характер, можуть віддавати за грудиною, можуть бути сигналом про наявність у вас виразки шлунка або гастриту.

У таких ситуаціях може виникнути і блювота, після якої наступає полегшення. Якщо біль дуже сильний, наче ніж встромили, обов'язково викликайте лікаря. Це може бути ознакою прориву виразки, небезпечного стану для життя людини.

2. Якщо ви відчуваєте біль у правому підребер'ї, яка віддає у поперек праворуч, а так само праву половину грудної клітки і праве плече, при цьому в роті ви відчуваєте гіркоту або відбувається блювота жовчю, що приносить полегшення.

Це може бути захворювання печінки і холециститу. А якщо на праве підребер'я покласти грілку, біль трохи знімається.

3. Відчуття сильного болю, що оперізує тіло у верхній частині живота і попереку.При цьому, в роті відчуття неприємного присмаку, сухості.

Підкочує нудота і часта блювота, яка абсолютно не приносить полегшення - це можуть бути ознаки гострого панкреатиту. Тут потрібно негайно викликати швидку допомогу!

4. Болі різкі, раптові, переймоподібні, виникли в області живота, можуть свідчити про кишкові коліки. У цьому випадку слід прийняти спазмолітичний засіб, лягти на живіт.

Їсти нічого не потрібно, тільки пити воду. Переїдання, в більшості випадків, може бути причиною кишкової коліки, особливо якщо це була їжа з великим вмістом клітковини.

5. Болі, що розвинулися раптово з одного боку в середніх відділах живота, віддають у поперек і промежину, супроводжуються частими позивами на сечовипускання, в сечі присутня кров.

Це говорить про те, що з нирки вийшов камінь. У цій ситуації можуть допомогти гаряча ванна, препарати - спазмолітики, але найкраще викликати швидку допомогу.

6. Болі внизу справа. спочатку з'являються в підложечній області, посилюються і опускаються в праву клубову область. Віддають в пряму кишку. При ходьбі посилюються, при спробі лягти на лівий бік теж. Це симптом апендициту і необхідно терміново викликати швидку допомогу.

7. Біль розливається по всьому животу, носить характер гострого, інтенсивного, схваткообразного і раптового. Супроводжується блювотою спочатку їжею, потім жовчю, надалі кишковим вмістом з каловим запахом.

відбувається затримка випорожнення і газів з болісними болючими позивами на дефекацію. Живіт роздувається, іноді не симетрично, натискання на нього болісне, пульс прискорений, виникає сильна слабкість. Такий стан вимагає негайної допомоги хірурга, - кишкова непрохідність.

8. Ви відчували біль десь в животі, за допомогою до лікаря не звернулися, потім болі стали відчуватися по всьому животі і носять розлитий характер. Ви відчуваєте нудоту, сухість у роті, слабкість, температура підскочила. Терміново викликайте швидку допомогу.

Ніяких грілок і ліків, ніяких ванн - це симптоми запалення всіх органів живота з утворенням гною. Смертельно небезпечне захворювання.

9. Якщо у жінки біль з'явився внизу живота над лобком, віддає в промежину і клубові області, посилюється при ходьбі, від навантаження не залежить - це свідчення гінекологічного захворювання.

Болі в животі,  як ви переконалися, носять різний характер. Якщо біль супроводжується напругою м'язів живота, він як дошка, кров присутня в блювоті, температура сильно підвищується - звертайтеся за допомогою до лікаря, викликайте швидку.

За статтями журналу «Аптечка бібліотечка»

4-09-2013, 17:35
Додав: sofi
Переглядів: 1396
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: