Вхід
» » Ознаки порушення роботи щитовидної залози

Ознаки порушення роботи щитовидної залози

Привіт, друзі! Сьогодні будемо розбиратися які існують ознаки порушення роботи щитовидної залози.

Ознаки порушення роботи щитовидної залози

Щитовидна залоза - це орган  ндокрінної системи. Вона виробляє особливі речовини - гормони, які, потрапивши в кров, поширюються по всьому організму, проникаючи в клітини і регулюючи роботу внутрішніх органів. 

Гормони, що виробляються щитовидною залозою, нормалізують обмін речовин і регулюють практично кожен процес в організмі: прийом їжі, дихання, рух, сон, а так само процеси у всіх внутрішніх органах, від серцебиття, до роботи репродуктивної системи.  Ось чому нам з вами важливо розуміти і знати порушення в її роботі.

Щитовидна залоза

Ознаки порушення роботи щитовидної залози

 

Розташована вона на передній поверхні шиї, складається з двох часток і перешийка.

 

Її роботу регулює центральна нервова система через гіпоталамо-гіпофізарну систему.

Для правильної роботи щитовидної залози важливо, щоб в організм надходило строго певну кількість йоду, який міститься у воді та грунті і витягується звідти рослинами. Йод в грунті розподілений нерівномірно. Найбільше його поряд з морським узбережжям, менше - в горах і на рівнинах, де йод, як і багато інші мікроелементи, змивається дощовою водою. У тих районах, де елемента в грунті мало, недостатньо його і в рослинах. У результаті люди, що живуть в цих областях, отримують з їжею значно менше йоду, ніж це потрібно для нормальної роботи щитовидної залози.

Йоду міститься в морській воді достатньо, а значить, його багато в рибі, молюсках, креветках, водоростях.

Проблеми зі щитовидною залозою найчастіше виникають у жителів тих районів, де в грунті мало йоду і до того ж, розташовані в передгір'ях. У СНД на захворювання щитовидної залози найбільше схильні жителі Білорусії, центральних і східних районів України, республік Середньої Азії та Закавказзя, регіонів Сибіру, ??Уралу, Середнього Поволжя.

Отже, щитовидна залоза, як ми з'ясували, є свого роду маленьким диригентом нашого організму. І якщо з "диригентом" не все в порядку, то уявляєте яку "какофонію" почне виконувати весь ваш організм і як ви при цьому себе будете почувати?

Ознаки порушення роботи щитовидної залози.

Якщо в організмі виробляється мало гормонів щитовидної залози  -  гіпотиреоз , то початкові ознаки будуть наступними, див нижче.

Початкові ознаки гіпотиреозу.

1.  Постійний озноб і відчуття зябкости. Людина мерзне постійно, навіть якщо вона одягнена набагато тепліше, ніж потрібно.

2.  Зниження апетиту, небажання їсти і при цьому постійна надбавка у вазі.

3.  Повільність і загальмованість.  Хворому важко відразу зрозуміти, що від нього хочуть, що він повинен зробити для вирішення тієї чи іншої задачі. Він починає нервувати, чим ще більше погіршує ситуацію.

4.  Сонливість. Людина, що страждає на гіпотиреоз, постійно хоче спати, навіть якщо вона виспалася  вночі.

Ознаки порушення роботи щитовидної залози

5.  Сухість шкіри. Порушення обміну речовин завжди відбивається на стані шкіри. При гіпотиреозі вона стає сухою і шорсткою.

6.  Зниження температури тіла (гіпотермія). Саме по собі невелике зниження температури не небезпечно, оскільки організм працює в звичному режимі.

Однак якщо в цей час людина заразиться  інфекційним захворюванням або у нього розвинеться запалення, температура в цій ситуації не підвищиться до необхідних значень. А підйом температури під час хвороби - це в першу чергу захисна реакція. Крім того, можна пропустити початок захворювання, не почати лікування вчасно, що може стати причиною серйозних ускладнень надалі.

7.  Брадикардія. Серце при гіпотиреозі починає битися рідше, ніж належить, а значить, рух крові по судинах сповільнюється.

8.  Запори.  Кишечник теж починає працювати повільніше, що стає причиною запорів. Оскільки причина криється не в їжі, звичайні проносні засоби практично не діють.

Механізм тут простий: Йод надходить в організм з їжею і водою, коли їжа перетравлюється, йод всмоктується в кров через стінку кишечника і досягає щитовидної залози, проникаючи в її клітини. Там він проходить складний ланцюг хімічних перетворень і в кінцевому підсумку входить до складу гормонів. Мало йоду, мало гормонів - сповільнюється обмін речовин, як наслідок запори.

9 -  Галакторея. Виділення з молочних залоз у жінок з'являються через порушення загального гормонального балансу в організмі. Це часто найперша ознака гіпотиреозу.

10.  Поразки нервів. Вони зустрічаються досить рідко і проявляються у вигляді болю незрозумілого походження по ходу великих нервових стовбурів або, навпаки, супроводжуються їх нечутливістю.

Явні ознаки гіпотиреозу.

1. Помітне зниження пам'яті.

2. Уповільнення мови.

3. Постійна слабкість.

4. Набрякле, одутле обличчя, набряклі повіки.

5. Загальмованість, повільність, байдужість до всього що відбувається.

6. Зниження тембру голосу.

7. Холодна, щільна, суха шкіра, що набуває жовтуватий відтінок, місцями лущиться.

8. Збільшення мови.

9. Випадання волосся.

10. Помітне зниження частоти ударів серця (брадикардія).

11 Задишка.

12. Зниження артеріального тиску.

13. Утруднення дихання носом через набряк слизової оболонки носа.

14. Практично повна відсутність апетиту.

15. Порушення роботи жовчного міхура, застій жовчі в ньому і утворення каменів.

16. Постійні запори.

17. Зниження кількості сечі (через порушення роботи нирок).

18. Загострення чутливості нервів (постійні хворобливі відчуття) або, навпаки, зниження сприйняття ними проведених імпульсів; запалення нервових стовбурів - поліневрити, що супроводжуються порушенням смаку і нюху.

19. Анемія (недокрів'я), запаморочення.

20. Підвищене згортання крові.

При гіпотиреозі страждає також і статева система, оскільки її робота багато в чому залежить від вироблення гормонів щитовидної залози. У жінок порушується менструальний цикл, місячні стають мізерними і рідкісними, а у важких випадках пропадають зовсім.

Розвивається безпліддя, а якщо вагітність і настає, вона найчастіше закінчується викиднем. У чоловіків же знижується статевий потяг, розвивається імпотенція.

Для того щоб поставити діагноз «гіпотиреоз», недостатньо одних лише зовнішніх ознак і скарг хворого, хоча найчастіше вони цілком очевидні. Щоб бути точно впевненим в діагнозі, необхідно провести кілька аналізів крові для визначення кількості в ній гормонів.

Початкові ознаки  гіпертиреозу

А якщо щитовидна залоза виділяє підвищену кількість гормонів - це гіпертиреоз, що також веде до порушення функціонування всіх органів і тканин організму.

При гіпертиреозі з'являються:

• психічна неврівноваженість. Людина стає вкрай дратівливою, часто зривається на крик, чіпляється до будь-якої дрібниці. Агресія виникає раптово і так само раптово зникає, часом змінюючись плаксивістю;

• порушення сну, безсоння. Хворому стає важко заснути, він довго перевертається, поки не «провалиться» у дуже чуйний і поверхневий сон, який переривається при будь-якому шороху;

• сильна пітливість. Долоні і стопи у хворої людини постійно вологі, що приносить масу незручностей;

• прискорене серцебиття, болі в області серця. При гіпертиреозі серце починає битися сильніше і швидше, так що час від часу хворий відчуває непомітну у повсякденному житті роботу цього маленького насоса;

• тремтіння пальців рук;

• підвищений апетит, що супроводжується схудненням. Людина при гіпертиреозі постійно відчуває голод. Вона багато їсть, але, незважаючи на це, худне з кожним днем.

У міру того як захворювання прогресує, з'являються більш

явні ознаки захворювання:

• тривожний, напружений погляд, немов людина постійно очікує якогось підступу або удару;

• метушливість, велика кількість непотрібних швидких, різких рухів;

• сильне тремтіння не тільки пальців рук, а іноді і всього тіла;

• постійно волога, гаряча шкіра;

• підвищена пігментація шкіри, схожа на засмагу, особливо на повіках;

 

• збільшення щитовидної залози;

• часте серцебиття (тахікардія). Якщо у здорової людини серце починає битися частіше і сильніше тільки під час і після фізичного навантаження, то при гіпертиреозі частота ударів пульсу рідко буває нижче 100 в 1 хвилину, а у важких випадках вона сягає і 140 ударів на хвилину;

• аритмія. Це порушення рівномірності биття серця, що виникає час від часу, нападами;

• помітна пульсація судин шиї та живота;

• підвищення артеріального тиску;

• постійна нудота, періодична блювота;

• часті проноси;

• часто з'являються головні болі, запаморочення;

• постійна слабкість;

• безсоння;

• схуднення, часто досить сильне;

• порушення менструального циклу у жінок, імпотенція у чоловіків. Іноді через гормонального дисбалансу у чоловіків можуть збільшуватися молочні залози.

Гіпертиреоз найчастіше виникає при таких захворюваннях, як дифузний токсичний зоб або токсична аденома щитовидної залози, а тому для діагностики іноді буває досить зовнішніх ознак захворювання і досить специфічних скарг на самопочуття. Однак для повної впевненості проводиться аналіз крові, а також УЗД щитовидної залози.

Якщо ви відзначили більше 5 ознак, то не тягніть, а сходіть до лікаря ендокринолога , щоб підтвердити або спростувати свої побоювання. Адже і дратівливість і безсоння, яку ми списуємо на особливості сьогоднішнього життя можуть бути початковими проявами порушення роботи щитовидної залози. Правильне уявлення про своє здоров'я - правильна допомогу і хороший результат.

 

У висновку.

Вживання великої кількості деяких продуктів може стати причиною порушення роботи щитовидної залози, тому що вони містять струмогени, які блокують засвоєння йоду.

В результаті залоза не отримує достатньої кількості мікроелемента, тому розростається тканину органу, для того щоб гормонів в організмі було достатньо.

Струмогенні речовини містяться в ріпі, квасолі, брюкві, редьці, моркві, редисці, кольоровій капусті , арахісі, сої, манго, персиках  і можуть стати причиною порушення роботи щитовидної залози. Робимо правильні висновки про дієти.

Дивимося відео Захворювання щитовидної залози

PS. Порушення в роботі дають більше навантаження на нервову систему. Дуже важливо, друзі, в цьому випадку підтримувати свій психоемоційний стан.

 

Здоров'я і гармонії в душі! 

25-03-2014, 16:16
Додав: sofi
Переглядів: 1710
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: