Вхід
» » Переїдання - пустимо на самоплив або будемо діяти?

Переїдання - пустимо на самоплив або будемо діяти?

Переїдання по праву вважається однією з найсерйозніших проблем наших днів. Якщо прийом їжі був нагальною потребою організму, щоб вижити, то зараз цей процес багатьма взагалі не контролюється. Адже вже не треба добувати мамонта, витрачаючи на це багато сил і часу. Досить відвідати будь-який найближчий магазин. Їжа на будь-який смак і гаманець стала доступна, і ми забули, що таке справжній голод.

Ми їмо просто за компанію, заїдаємо неприємності і поганий настрій, намагаємося скоротати час і просто час від часу перекушуємо що-небудь смачненьке. Якщо вже чашечку чаю, то обов'язково з плюшечкой, якщо чашечку кави, то з шоколадкою, а можна і пару бутербродів навернути, не помітивши. При цьому стільки калорій нашому організму зовсім не потрібно. Організму досить регулярне збалансоване харчування протягом усього дня, а не хаос в раціоні. Нічого дивного, що талія раптом обростає жирком, зайві сантиметри на боках не дозволяють одягти улюблену сукню, а нещасливі придбані кілограми ніяк не хочуть скидатися.

І медики, і психологи вважають, що причина переїдання - це в першу чергу наявність психологічних проблем. І причин тут кілька.

Є люди, яким неодмінно треба заїсти поганий настрій чимось солодким, наприклад, шоколадом. І деякий ефект насправді є, настрій поліпшується, адже шоколад містить речовини, що викликають ейфорію. Але навіщо ж захоплюватися. Або інший випадок, коли доводиться перекушувати від нічого робити, коли нічим зайнятися. Або сидячи перед телевізором. В затишному кріслі перед телевізором завжди з'їдається набагато більше, тому що, захопившись сюжетом на екрані, ми перестаємо контролювати почуття голоду.

Перекушування під час очікування не менш підступні. Розважаючи себе таким чином, щоб скоротати час, ми знову ж таки можемо занадто захопитися. Іноді наше бажання відсунути на час якусь подію, яка здається нам не надто приємною, тягне за собою черговий перекус.

Іншими словами виходить, що зайву і шкідливу їжу ми споживаємо, перебуваючи у стані будь-якого стресу. Або нам здається, що ситуація безвихідна і проблеми нерозв'язні, і щоб позбавитися від подібних думок більшість намагаються з'їсти щось смачне, щоб хоч шлунок порадів. Що ж робити у подібних ситуаціях?

А між тим набагато корисніше почати щось робити. Проблеми самі собою не вирішуються. Талія раптово стрункою як раніше не стане, та й настрій теж на рівному місці не покращиться. Замість того щоб сісти за стіл і з'їсти зайвий раз або зачепити цукерку з вазочки, підіть погуляти. Під час енергійної ходьби і тонус підвищується, і настрій покращується, і думки набувають цілком розумну спрямованість. Добре допомагають від неконтрольованого споживання їжі різні заняття, це можуть бути заняття фізкультурою і спортом, заодно і фігура прийде в норму. Дуже добре рятують різні хобі. Захопившись улюбленою і творчою справою, людина забуває навіть про час, не кажучи вже про їжу.

Спробуйте заповнити свій вільний час різними захоплюючими справами, і результат у вигляді підтягнутою фігури і постійного прекрасного настрою не змусить себе чекати. Які вже тут перекуси, адже у вас і так все буде в порядку!

18-06-2014, 01:35
Додав: sofi
Переглядів: 256
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: