Вхід
» » Як поліпшити імунітет

Як поліпшити імунітет

Більшість секретів доброго здоров'я зовсім не є таємницями, а всього лише здоровим глуздом. Наприклад, необхідно уникати контакту з бактеріями і вірусами в місці навчання і роботи. Тим не менше, ряд подібних правил може допомогти жити більш здоровим життям, не залежно від віку. 

Їсти зелень

Зелені листові овочі є прекрасним джерелом вітамінів, що допомагають підтримувати збалансовану дієту і здорову імунну систему. За даними дослідження проведеного на мишах, вживання хрестоцвітних овочів посилає хімічний сигнал для організму, який підвищує якість поверхні білків в клітинах організму, дуже потрібних для ефективної роботи імунної системи. У цьому дослідженні здорові миші, позбавлені зелених овочів, втратили від 70 до 80 відсотків білків клітинної поверхні. 

Підтримувати достатній рівень вітаміну D

вітамін Д для імунітету

Статистичні дані досліджень в США показують, що багато людей не вживають відповідної їх вимогам кількості вітаміну D щодня. А що тоді говорити, про менш розвинені країни, де харчування жителів гірше. Дефіцит вітаміну D може призвести до поганого росту кісток, серцево-судинних проблем і ослаблення імунної системи.

На думку багатьох педіатрів, всі діти повинні бути перевірені на достатній рівень вітаміну D. Це особливо актуально для дітей з більш смаглявою шкірою, так як їх організм гірше отримує вітамін D від впливу сонячних променів. Дослідження, проведені в США показують, що діти з недостачею вітаміну D більш сприйнятливі до респіраторних інфекцій. Грудні діти піддаються особливому ризику, тому, що дуже часто материнське молоко недостатньо збагачене вітаміном D.

Багато рухатися

 

Всім, напевно, відомий вислів: «Рух - це життя». Будучи активною, виконуючи регулярні тренування, такі як хоча б пробіжка три рази на тиждень, людина отримує набагато більше користі, ніж просто підтримує себе у формі. За даними дослідження, опублікованого в одному з американських медичних журналів, регулярні фізичні вправи також:

- попереджають запалення і хронічні захворювання;

- зменшують стрес (і збільшують кількість «антистресових» гормонів);

- прискорюють циркуляцію разом з кров'ю лейкоцитів, що допомагає організму швидше побороти захворювання, зокрема простудні.

Відпочивати

 

Достатній за тривалістю сон надзвичайно важливий для людини, яка піддалася потраплянню в організм будь-якого вірусу, що показують результати досліджень, опублікованих у Архівах внутрішньої медицини (США). Велика стійкість спостерігалася у тих здорових дорослих учасників, які спали щоночі не менше восьми годин протягом двох тижнів. Серед тих, хто спав 7 годиг або менше щоночі, було близько 3% більш схильних до розвитку вірусу в організмі після зараження.

Однією з причин може бути те, що організм виробляє цитокіни, що відбувається саме під час тривалого періоду сну. Цитокіни - це одні з видів білків, які шляхом регулювання імунної системи допомагають організму боротися з інфекціями.

Не вживати зайвого алкоголю

Алкоголь для імунітету

 

Нові дослідження показують, що при вживанні алкоголю можуть постраждати дендритні клітини організму - життєво важливі компоненти імунної системи. Зростання споживання алкоголю протягом довгого часу може збільшити вплив людини до бактеріальних і вірусних інфекцій.

Не так давно було проведено дослідження по порівнянню дендритних клітин і реакції імунної системи на мишах, яким в крові забезпечували наявність алкоголю. Воно показало, що спирт придушував імунітет у мишей в різному ступені. Лікарі кажуть, що дослідження допомагає пояснити, чому вакцини менш ефективні для алкоголіків. Стаття про результати цього дослідження була, як завжди опублікована в американському медичному журналі.

Деякі можуть, звичайно, посперечатися, керуючись власним досвідом - багато хто з нас чув про алкоголіків, які, як кажуть «Не просихають», а ніякими вірусними хворобами не хворіють або що, мовляв, хтось випив і вилікувався. Але це велика безграмотна омана - імунітет у питущої людини набагато гірший, втрачаються вітаміни та інші необхідні елементи в організмі, а п'яний просто адекватно не реагує на хворобу.

Берегти нерви

Берегти нерви для імунітету

 

Протягом багатьох років лікарі припускають, що існує зв'язок між частими стресами і фізичними хворобами. Тим не менш, у них немає чітких доказів, що підтверджують це. За результатами досліджень, проведених у 2012 році, Національна академія наук США пропонує пройти довгий шлях для регулювання стресу завдяки таким методикам, як йога або медитація.

«Антистресовий» гормон кортизол допомагає організму боротися із запаленням і хворобами. Але постійне вироблення гормону кортизолу у людей вже не є таким ефективним. Постійна його наявність в організмі може привести до посилення запальних процесів або хвороби і зниження імунітету.

Пити зелений чай

Зелений чай для імунітету

 

Протягом століть, зелений чай пов'язують з хорошим здоров'ям. Зелений чай корисний для здоров'я в першу чергу високим рівнем антиоксидантів, званих «флавоноїди».

Згідно з дослідженням 2006 року, результати якого опублікували в журналі Американського коледжу харчування, якщо випивати кілька чашок зеленого чаю в день, то це може принести чималу користь здоров'ю. Вони знижують кров'яний тиск і знижують ризик серцево-судинних захворювань.  

Зробити свій раціон більш «різнобарвним»

 

Якщо викликає труднощі правильний вибір серед розмаїття фруктів і овочів для користі організму, то є просте правило, яке допоможе в цьому. Потрібно просто вибирати їх як можна більш різних кольорів. Тобто, наприклад, щоб в денний раціон входили жовті, зелені, червоні і по можливості інші фрукти і овочі. Вживання плодів рослин мало не всіх кольорів веселки допоможе отримати дуже широкий спектр вітамінів, у тому числі і так необхідного для імунітету вітаміну С.

Хоча і немає ніяких конкретних доказів того, що вітамін С може зменшити тяжкість або тривалість захворювання під час самої хвороби, але згідно з результатами дослідження, опублікованими в Європейському журналі клінічного харчування, він може допомогти імунній системі бути більш підготовленою до застуди і грипу, особливо для тих, хто схильний до зайвих стресів.

Побільше спілкуватися

Лікарі вже давно підмітили зв'язок між хронічними захворюваннями і самотністю, особливо в пацієнтів, які перенесли операції на серці. Деякі медичні організації навіть розглядають соціальну ізоляцію, як фактор ризику хронічних захворювань. Дослідження, опубліковане Американською асоціацією психологів (APA) показує, що соціальна ізоляція може збільшити стрес, який уповільнює реакцію імунної системи організму на хворобу і його здатність заліковувати рани. До того ж за результатами цього дослідження це більше спостерігалося у самців щурів чоловічої статі, ніж у жіночої. Виходить спілкування для підвищення імунітету більш важливо для чоловіків.

Робити щеплення від грипу

 

Центр з контролю і профілактики захворювань в США (CDC) рекомендує всім людям, старшим шести місяців, щорічно проходити вакцинацію від грипу. Тим не менш, вони вважають, що виключення повинні бути зроблені для людей, які мають серйозні алергії (як кропив'янка або анафілаксія) на курячі яйця, або серйозні реакції на вакцинації проти грипу (наприклад, синдром Гієна-Барре). Але як сказано вище, так вважають фахівці США. Насправді будь-які щеплення, і правда, варто робити тільки якщо є впевненість в самому препараті, щоб не принести своєму організму більше шкоди ніж користі.

Регулярно мити руки

 

 

Набагато менше шансів підчепити інфекційні хвороби, навмисно намагаючись уникати їх збудника. Для цього кожен день фахівці радять приймати душ і мити руки перед їжею, приготуванням їжі, одяганням контактних лінз, будь-якою іншою дією, при якій відбувається контакт з очима або ротом.

Мити руки слід мінімум протягом 20 секунд і регулярно підстригати нігті. При кашлі або чханні важливо прикривати ніс хусткою. Корисно буде якомога частіше протирати спиртом або яким-небудь дезинфікуючим засобом клавіатури, телефони, дверні ручки і пульти дистанційного управління, з якими доводиться стикатися.

Дотримуватися гігієни при користуванні індивідуальними речами

 

 

Віруси грипу можуть взагалі жити на поверхні чогось від двох до двадцяти чотирьох годин. Це дає багато часу мікробам, щоб поширюватися серед членів сім'ї або іншої групи людей. Тільки одна хвора дитина може передати хворобу всієї родини за певних умов.

Щоб уникнути обміну мікробами, потрібно тримати особисті речі, такі як зубні щітки, рушники, посуд, склянки окремо від чужих. Мити забруднені речі, особливо іграшки, які є загальними, гарячою мильною водою. 

Підіб'ємо підсумок

Щоб залишатися здоровим важливо дотримуватися перерахованих вище порад. Для підтримки гарної імунної системи необхідно регулярно робити фізичні вправи, віддавати перевагу здоровій їжі і намагатися підтримувати гарний настрій протягом усього дня.

Дуже важливим для того, щоб виходило і було бажання дотримуватися перераховані вище рекомендації, все-таки, є правильне харчування.

29-06-2014, 20:27
Додав: sofi
Переглядів: 605
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: