Вхід
» » У якому положенні краще спати

У якому положенні краще спати

Чим важливий сон розуміють всі, хто намагається дотримуватися правильного способу життя, але варто ще й знати, в якій позі корисніше спати. Існує два положення тіла людини під час сну, рекомендовані американською асоціацією хіропрактики:

  • поза сплячого на боці;
  • поза сплячого на спині.

Поза для снуЛюди, які обожнюють спати на животі, повинні знати, що це положення тіла не дуже комфортне для спокійного сну і здоров'я, тому що може спровокувати пошкодження хребта, в наслідок чого, привести до захворювань нервової системи. Поза на спині є найбільш комфортною для здорового сну. Поза на боці також вважається прийнятною, тому що розвантажує хребет і не викликає болю в спині. Щоб добре відпочити під час сну, рекомендується спати на жорсткому матраці. Але не всім людям, особливо у яких захворювання хребта, підходить жорсткий тип матраца. У зв'язку з цим доцільно вибирати той тип матраца, на якому людина найбільш зручно себе почуває і не відчуває дискомфорту.

Як правильно спати на спині

  1. Лягти на спину на комфортний матрац, покласти подушку або невеликий валик під коліна, злегка зігнути ноги в колінах, розслабитися, стегна і ноги повинні знаходитися трохи піднятими.
  2. Підкласти під талію невеликий м'який валик для забезпечення підтримки поперекового відділу хребта. Таке положення хребта вважається нейтральним і не призводить до викривлень, деформацій, болів або неправильного вирівнювання.
  3. Покласти валик, набитий гречаним лушпинням, під шию замість подушки, як це рекомендують лікарі мануальної терапії. Постава в позі на спині повинна бути рівною. Валик повинен бути товщиною з людську шию (не тонше і не товще).

Як правильно спати на боку

  1. Лягти на правий або на лівий бік. Покласти голову на стандартну подушку невеликої товщини середньої жорсткості (не сильно м'яку і не сильно тверду). Обличчя має бути трохи нахилене вперед для вільного дихання.
  2. Злегка зігнути ноги в колінах, покласти подушку між колінами (так, щоб таз знаходився на одному рівні з хребтом). Слід намагатися не згинатися дуже сильно під час сну, не скручуватися калачиком, не притискати коліна сильно до грудей, не спати в позі зародка, тому що це загрожує появою болей в спині.
  3. Категорично не можна постійно спати на одній стороні. Це шкідливо і для самого хребта, і для здоров'я людини. Під час сну бажано перевертатися з одного боку на інший. Сон на одному боці призводить до викривлення грудної клітини, хребта, болей в спині.

Поради для правильного положення під час сну

Крім дотримання положення, в якому краще спати, не завадить дотримуватися ще й деяких рекомендацій. Спеціальні подушки, такі як валики для шиї, дозволяють підтримувати поставу під час сну в правильному положенні. Також вони забезпечують комфортний сон. Якщо виникають сумніви з приводу правильного положення тіла під час сну, кращим варіантом буде консультація у мануального терапевта. Він дасть необхідні рекомендації, підбере матрац, подушку або валик необхідної жорсткості і розміру. Якщо немає можливості придбати якісний новий матрац, можна помістити на старий матрац дошку і накрити її покривалом. Вона забезпечить рівне положення хребта, дозволить уникнути його провисання і болей, хоча може деяким людям погіршити якість сну. Якщо людина відчуває  болі в спині, то можна спробувати помістити матрац на підлозі.

29-06-2014, 21:18
Додав: sofi
Переглядів: 1961
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: