Вхід
» » Кісточка на великому пальці: як лікувати насправді

Кісточка на великому пальці: як лікувати насправді

Кісточка на великому пальці (по-науковому вальгусна деформація пальців стопи) сьогодні стала справжнім трендом, точніше - чи не вона сама, а методи її лікування. Що тільки не радять різні джерела. Ми вирішили розібратися з цією проблемою самостійно.

 

 

Однак, перш, ніж почати розмову про вальгусну деформацію, давайте пройдемо корисний тест.

Візьміть лінійку і виміряйте нею довжину каблука свого щоденного взуття. А після цього розберемо результати тесту.

Якщо каблук ваших туфель до 4 см, можете себе привітати: ви вибрали взуття правильно і ваші ніжки поза небезпекою. Якщо ваше взуття має каблук вище 4 см, то ви знаходитеся в групі ризику і маєте всі шанси дістати вальгусну деформацію стопи. Якщо ж ви віддаєте перевагу взуттю зовсім без каблука, то це теж не зовсім вірно і може привести до плоскостопості.

Як бути? Відмовляти собі в красивому модельному взутті і все життя носити «бабусині» туфлі? Почнемо розбиратися.

 

ЧОМУ ДЕФОРМУЮТЬСЯ ПАЛЬЦІ СТОПИ

Ортопеди єдині в своїй думці: найголовнішою причиною вальгусної деформації (hallux valgus) є постійне носіння взуття з вузьким носком і каблуком більше 4 см, яке призводить до випинання кісточок великих пальців стопи.

Процес деформації відбувається в результаті неправильного розподілу навантаження на звід стопи, який грає роль амортизатора. В ідеалі навантаження повинне розподілятися з п'яти на носок, а ми, надягаючи туфлі на високих підборах, зміщуємо центр ваги і даємо основне навантаження на передній відділ стопи: фаланги пальців і плюсневі кістки.

В результаті перша плюснева кістка починає випинатися в сторону, спочатку незначно, а потім все більше і більше. Потім стопа деформується, зв'язки втрачають еластичність, а зміщена частина плюсневої кістки спричиняє дискомфорт і хворобливі відчуття через постійний контакт із взуттям.

Цікавий факт! Відомо, що кісточки на пальцях - жіноче захворювання, так як чоловіки не носять взуття на шпильці. Однак в штаті Техас (США) дане захворювання зустрічається як у чоловіків, так і жінок. Чоловіки страждають ним через пристрасть до носіння ковбойських чобіт з довгими носками і високими підборами.

 

 

ЯК УНИКНУТИ ДЕФОРМАЦІЇ І ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВОНА ВЖЕ Є

Якщо ви відчуваєте дискомфорт в області великого пальця стопи, але ще не зважилися на візит до ортопеда, тоді зведіть до мінімуму носіння взуття на високих підборахНе носіть модельне взуття постійно, надягайте його виключно з нагоди.

Якщо ви все-таки помітили невеликі зміни форми першої плюснової кістки і першого пальця стопи, відразу йдіть до ортопеда.

Залежно від проблеми ортопед порекомендує :

  • Викинути взуття на шпильці;
  • Придбати взуття на стійкому широкому каблуці до 4 см зі зручним носком і носити його постійно;
  • Замовити індивідуальний ортез для фіксації плеснової кістки або ортопедичні устілки, забезпечені особливими супинаторами, що дозволяють тримати звід стопи в нормальному положенні і переносити напругу з кісточок на стопу. Сьогодні технології дозволяють виготовляти індивідуальні ортопедичні устілки різноманітних видів в короткі терміни.
  • Пройти курс консервативного лікування: комплекс терапевтичної гімнастики для стоп, фізіотерапевтичні процедури, а також масаж. Така лікувальна програма допоможе досягти стійкого позитивного ефекту.

 

 

ВАРІАНТИ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ВАЛЬГУСНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ СТОПИ: МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ

Що ж робити, якщо всі рекомендації фахівця покращили ситуацію незначно або не змінили її зовсім. Вдатися до оперативного лікування. Але й тут треба розібратися, де міфи, а де реальність: чи так болюча і страшна операція.

Головне завдання оперативного лікування - повне відновлення функціональності стопи і її біомеханіки.

Коригувальна операція називається остеотомією і робиться закритим (за допомогою проколів) і відкритим методами.

Головний міф - те, що після операції процес реабілітації триває півроку. Сьогодні існують методики, які вже через 6 тижнів повністю відновлюють функціональність стопи.

Закритий метод є найменш травматичним, і пацієнтка може бути виписана додому вже через кілька днів після операції.

Ще один міф свідчить, що, зробивши операцію, пацієнтка може знову носити модельне взуття на шпильціНезважаючи на високу ефективність операції, залишається ризик повторної деформації плюсневої кістки при поверненні до «неправильного» взуття.

Ще мушу згадати про найпопулярніший міф - лікування кісточок на ногах народними засобами. Пам'ятайте: ніякі ванночки, компреси з жовчі або йодні сітки не позбавлять вас від цієї проблеми повністю. Вальгусна деформація стопи - проблема ортопедичного характеру, вирішити яку під силу лише фахівцю.

 

Зіркам проблема кісточок на великих пальцях теж знайома:

 

ВІКТОРІЯ БЕКХЕМ


ДЖЕННІФЕР ЕНІСТОН


НАОМІ КЕМПБЕЛЛ


РОЗАРІО ДОУСОН


УМА ТУРМАН


ХЕЛЛІ БЕРРІ

КРІСТІНА ХЕНДРІКС

9-09-2014, 21:23
Додав: sofi
Переглядів: 2497
Рейтинг:
  
.
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Код:Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: